Domů » Cestování » Kambodžské autobusy
Kambodžské autobusy
Kambodža - lůžko ve spacím autobuse

Kambodžské autobusy

Kambodžské autobusy

Nedávno jsem psal o luxusních autobusech v Thajsku. V Kambodži je vše trochu jinak. Pokud jste v Bangkoku a chcete navštívit Kambodžu – jednoznačně doporučuji letecky! Nízkonákladové letecké společnosti nabízí levné jednosměrné i zpáteční letenky do Siem Reap (Angkor Wat) nebo do Phnom Penh (hl.město Kambodže). Existuje i možnost letět Bangkok – Siem Reap a zpět Phnom Penh – Bangkok. Cesta ze Siem Reap do Phnom Penh (nebo zpět), vyjde letecky relativně draho cca 130,-USD a proto je mnohem výhodnější jet 320 Km autobusem. Opět je tu široká nabídka přepravních společností.

.

Kambodžské autobusy
Kambodža – běžný autobus vyšší třídy

.

Obyčejný klimatizovaný autobus stojí okolo cca 7,-USD. VIP třída která je lacinější verzí autobusu popsaného v článku o Thajských autobusech, stojí cca 13,-USD.

.

Kambodžské autobusy
Kambodza – běžný autobus nižší třídy

.

Kambodžské autobusy
Kambodža – autobus nižší třídy

.

Zajímavou alternativu tvoří noční sleeping bus neboli spací autobus. Jedná se o autobusy které namísto sedaček mají jakési spací kóje. Napravo i nalevo jsou vždy 2 kóje nad sebou, každá pro 2 osoby.

.

Kambodžské autobusy
Kambodža – spací autobus – kóje na spaní

.

Kambodžské autobusy
Kambodža – spací autobus

.

Na rozdíl od VIP autobusu který poskytuje dostatek pohodlí komukoliv, tyto kóje jsou jednoznačně navrhovány pro asijskou populaci. Pokud měříte méně než 170 cm a vážíte méně než 70 Kg pak se zde pohodlně vyspíte. Cesta trvá přibližně 7 h a tak je nejvýhodnější zvolit odjezd o půlnoci – v klidu se vyspíte, ušetříte za hotel a do cíle přijedete v 7 h ráno. Pokud ovšem vaše tělesné míry a váhy nejsou ,,Asijské,, pravděpodobně se nevyspíte a proto zvolte autobus VIP třídy. Vzhledem k tomu, že ušetříte za hotel, je cena cca 17,-USD za lístek ve spacím autobusu velmi přijatelná.

.

Kambodžské autobusy
Kambodža VIP autobus nejvyšší třídy

Odkazy:

Líbí se Vám tento článek? Pomozte nám realizovat další!

Objednáním ubytování nezaplatíte nic navíc a přesto přispějete na provoz webu.

Autor wendi

Webu THK - Thajsko - Kambodža věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o THK, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet THK č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Doporučujeme

Svátek Boon Pchum Ben

Svátek Boon Pchum Ben

Kambodžský svátek Boon Pchum Ben – បុណ្យភ្ជុំបិណ្ឌ – Bón Pčum Ben nejvíce odpovídá našim dušičkám. …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *