Domů » Zvířata a rostliny » Domácí mazlíčci – hadi VI.

Domácí mazlíčci – hadi VI.

Většina lidí si představuje domácí mazlíčky úplně jinak. Sám jsem ve svém životě prošel těžkou cestou, od člověka s velmi silnou „hadí“ fóbií k někomu, kdo má hady velmi rád. Pokud bych se jednou rozhodl pořídit si doma plazícího se miláčka, pak by to byla určitě krajta.

U nás se moc velké krajty nechovají. Přeci jen stokilový plaz vyžaduje extrémně velké terárium, a na manipulaci s ním je vždy třeba několik odvážných lidí. V Thajsku a Kambodži se ale občas najdou lidé, kteří takového hadíka doma mají. Nestaví pro něj terárium, mají ho jen tak „na volno“ a krajta je miláčkem celé rodiny včetně dětí.

Krásným příkladem je chlapec Sambat a jeho domácí mazlíček jménem ,,Šťístko“ žijící v Kambodžské vesnici Sit Tbow. Teď si asi všichni ptáte – kterej táta koupí svýmu děcku na hraní stokilovýho hada?

Poetický příběh

má počátek již v raném dětství. Krajta se prostě připlazila z džungle k malému Sambatovi a usnula vedle něj. Od té doby jsou z nich nerozluční přátelé. V době setkání byl Sambat tříměsíční miminko a čerstvě narozená Krajta tmavá měřila pouze 50 cm. Had se prostě začal volně pohybovat po domě a občas spí i v těsné blízkosti chlapce.

Opět se asi ptáte jak někdo nezešílí, když najde spát svoje mimino s krajtou? Matka vše vysvětluje. Ještě před tím, než se jí narodil syn, měla sen. Ve snu se k nim do rodiny nastěhoval velký had, který celou jejich rodinu chránil. Sambatova maminka vnímá krajtu jako člena rodiny, konkrétně jako svoji dceru.

I když je rodina chudá, o krajtu se starají více než dobře.  Každý týden jí kupují 10 kg kuřat, pravidelně ji myjí a dokonce se za ni i modlí a zapalují vonně tyčinky. Místní věštec tvrdí, že Šťístko je reinkarnace dívky, která byla v minulém životě Sambatovou manželkou. Sambat vnímá hada jako svoji sestru.

Videa a informace v článku jsou z doby, kdy bylo oběma cca sedm let. Krajta již tehdy měřila 480 cm a vážila 120 kg. V roce 2007 si chlapec a Šťístko vydobyli popularitu a jejich domov navštívilo mnoho TV štábů. Otec si ale později stěžoval, že většina z televizních společností jim naslibovala vysoké honoráře, ale nakonec jim dali jen pár dolarů a někteří ani to ne.

Nejen chlapec, ale celá rodina potvrzuje, že s krajtou nebyl nikdy žádný problém a že od doby co je v domě se cítí bezpečněji. No, uznávám, že být zlodějem, tak bych jejich dům také vynechal…

.

.

.

.

.

Později

ale Šťístko začal být líný a těžko ovladatelný. Vše vyvrcholilo v srpnu 2011 kdy byl Sambat pokousán na noze a musel být hospitalizován. Poté byla pětimetrová krajta umístěna do Phnom Tamao Wildlife Rescue Center and ZOO v provincii Takeo. No, jestli to byla v minulém životě jeho manželka, tak na tom není nic zas tak moc divného…

.

Sambat 12 let
Sambat 12 let

Malé děti si nehrají s velkými hady pouze v Kambodži…

Chlapeček z Vietnamu

.

Dívenky z Indonésie

.

Chlapec z Indonésie

.

Chlapec z Indonésie

.

Máte nějaké zajímavé zážitky s hady v Thajsku či Kambodži?

Podělte se o ně s ostatními.

Napište mi je do komentáře a já je zveřejním v samostatném článku.

Odkazy:

wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Líbí se Vám tento článek? Pomozte nám realizovat další!

Objednáním ubytování nezaplatíte nic navíc a přesto přispějete na provoz webu.

Autor wendi

Webu THK - Thajsko - Kambodža věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o THK, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet THK č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *