Domů » Zvířata a rostliny » Blízká setkání – Hadi X.
hadi thajsko

Blízká setkání – Hadi X.

Moje blízká setkání s hady i to jak jsem se zbavil fóbie, se dočtete v pokračování této série.

Jubilejní, desátý díl, je věnován Vašim příběhům.

.

1.Kobra na pláži – Ko Chang, Thajsko

Ahoj Wendi
Jsem rád, že to v Kambodži dopadlo dobře. Držel jsem palce.

Co se hadů tyče, mám perfektní zážitek z Ko Changu. Doštěkal jsem se s paní mámou tak, že to vypadalo, že si každý vezmeme svůj pokoj. Nasraná jako hladový tygr si šla válet špeky na pláž a já seděl u bazénu v COCONUT Beach Resort, (mimochodem můžu doporučit) a popíjel thajský rum SangSom, na kterém v té skvělé zemi těžce ujíždím!😉

Z ničeho nic koukám na pláž, kde lidé skáčou jeden přes druhého a většina přes nasranou paní mámu, která ve své nasranosti ani netušila co se děje… Lidi řvali SNAKE… WATCH THE SNAKE !!! Ale jelikož jí vůbec nic z těch slov neříká, tak jen rukama shazovala písek, kterým jí ti co měli kolena u uší, nacházeli na tělo při běhu. S nasraným pohledem směrovaným k mé osobě na vzdálenost asi 20-ti metrů nechápavě kroutila hlavou, co se to děje a proč jí ti lidé nenechají v klidu slunit.

A to přišla má chvíle. Pomalu jsem se postavil a zařval: Tvl zdrhej je tam kobra!! Kouká na mně jako na debila. Znova zařvu: Zdrhej od tama …. je tam HAD … KOBRA… ZA TEBOU!!
Nezapomenu na ten šok, kdy se otočila a na pláži se již za asistence jednoho z místních, s holí v ruce plazila asi dvou metrová kobra. Manželka by rychlejší než kulka.😂😂 To jste neviděli! Cca 20m za vteřinu!!! Rychlejší než Usain Bolt!😂😂😂😂😂 Mohlo mně roztrhat smíchem! 😂😂.

Do konce dovolené byla jak andílek!  Takže z toho plyne, že některá setkání s hady mohou mít i kladné následky😉. Těch hadů a různé jedovaté verbeže, jsem v Thajsku potkal spoustu a chvála bohu, nikdy se mi nic nestalo. Mám spoustu historek které jsme zažili třeba s Ta Kháb, kdy byli kluci paralizováni asi 9 hodin. Ale to sem asi nepatří. Tak až o ní budete něco psát … třeba zase něco přidám😉. Zatím čus a držím palce, ať se daří 👍👍.

Lukáš

wendiho komentář: Ostrov ko Chang má na většině povrchu stále pralesy, takže pravděpodobnost setkání s hady je o něco vyšší, ale většina turistů si takový zážitek neodnáší. Já jsem jich zde potkal několik, naopak Pavel Bergman, který zde několik let provozoval malý resort zde nepotkal ani jednoho.

.

2.Had na české ambasádě – Phnom Penh, Kambodža 1989

Na střeše hotelu jsme běžně nacházeli jejich svlečky. Hada jsem za sedm měsíců potkala jen jednoho a to na zahradě české ambasády v hlavním městě Phnom Penh. Khmér (kambodžan) ho pohotově chytil a hodil přes zeď k sousedů. Prý by hada nikdy nezabil, protože to přináší neštěstí…

Věra

wendiho komentář: Místní obyvatelé se dělí na dvě skupiny, jedni (většinou vesničané) vidí v hadovi zdroj potravy, takže chytit a uvařit. Ostatní, hlavně lidé žijící po generace ve městech se hadů více bojí a někteří (hlavně vzdělaní) v nich opravdu vidí užitečné lovce krys a nebo dokonce nositele štěstí.

.

3.Hadi na silnici – Koh Samui, Thajsko

Na Koh Samui jsem jel na skútru. Předjíždělo mě auto a natlačilo mě celkem ke krajnici. Na poslední chvíli jsem tam uviděl cca metrového hada. Už se nedalo nic dělat, a já ho přejel… Celý vyplašený jedu dál. Kochám se krásou ostrova.

Jedu po prázdné silnici, když spatřím cca 20 m přede mnou, jak na silnici nalétá nějaký dravec. Něco uchopí do pařátů, a začne i s úlovkem stoupat. Úlovek ale bojoval a dravec jej z cca třímetrové výšky upustil. Na silnici dopadl had. Nikdy jsem neviděl,tak rychle se plazit hada do bezpečí vysoké trávy.😊

David

wendiho komentář: Na Ko Samui jsem měl 2 roky pronajatý dům a nějaké ty hady také potkal. V době, kdy jsem trpěl silnou fobií, jsem na motorce také pár hadů přejel. Nebylo to ale nikdy schválně. Když jsem tehdy na silnici uviděl hada, tak jsem byl díky fobii na pár vteřin zcela paralyzován strachem a nebyl jsem v tu chvíli schopen změnit směr, takže motorka jela rovně, dokud jsem hada neminul, nebo nepřejel.

.

4.Zelený fešák – Phnom Penh, Kambodža 2016

Bydlím a pracuji v Phnom Penh, ne přímo v centru, ale ani na úplném okraji. Po práci si občas posedím s khmérskými kolegy z práce. Ten den, 17.6.2016 jsme dali plechovková piva a nějaký ten joint. Po osmém pivku jsem potřeboval vykonat potřebu. Odskočil jsem pár metrů, abych se vyčůral na sousedův pozemek, který je zarostlý, jako mini džungle uprostřed velkoměsta.

Ulevuji si, když v tom se něco mihlo okolo mé nohy. Nic nevidím… Kousek jsem poodstoupil a spatřím na zelené trávě, nádherně zeleného hada. Pod vlivem alkoholu a THC, jsem dostal geniální nápad. Překrásného hadíka odlovím a dám si ho doma do prázdného akvária. Představoval jsem si, že ho na první pokus chytnu a jako největší borec odnesu ukázat kolegům. Já jsem na první pokus minul, ale had ne. Zelenáč mne hbitě hryznul do prstu. Řekl jsem si, když už mne kousnul, tak tě musím chytit. Na druhý pokus jsem byl rychlejší já.

Vítězoslavně jdu zpět z přírodního wc a v ruce zeleného krasavce. Jak mne kolegové viděli, zahodili piva a utíkali volajíc paňhá paňhá thom thom! (Problém, velký problém). V tu chvíli mne polil smrtelný pot. Je to 20 vteřin co mne kousnul! Hada jsem okamžitě zabil a odjel do nejbližší, asi 500 metrů vzdálené nemocnice.

V první nemocnici neměli sérum, v druhé mi řekli, že to je v pohodě a že klidně můžu jít domů. Doma koukám na prst, že začíná černat… To není dobré. Vyrazil jsem okamžitě na soukromou kliniku. Dvě minuty po vstupu jsem měl již v sobě injekci s protijedem. Doktor si prohlédl prst a konstatoval, že bude nejlepší odstranit infikovanou tkáň, která byla nejvíce zasažena jedem a která již odumřela a zčernala.

Na soukromé klinice jsem zůstal přes noc a druhý den po obědě mne propustili. Žádné následky nemám, pouze moje peněženka zaznamenala ztrátu 1.700 usd (cca 40.000 kč). Nyní již vím, že se nejednalo o nějakou zelenou užovku, ale o smrtelně nebezpečnou zelenou zmiji, známou jako Large-eyed pitviper nebo Green pit viper (Trimeresurus macrops). Český název je Chřestýšovec běloretý.

.

.

Lemur

wendiho komentář: Znáte nápisy na sloupech elektrického vedení „Nedotýkejte se drátů ani na zem spadlých“? Pro hady doporučuji totéž! No nic… Když už Vás had uštkne, víte co máte dělat. V druhém díle této série Hadi II. – První pomoc radím, aby jste se v Kambodži obrátili okamžitě na soukromou kliniku a pokud to není možné, tak si nechte ránu ošetřit a poté požádejte o okamžitý převoz na nejbližší soukromou kliniku. Totéž jsem poradil Lemurovi, ihned jakmile se na mne obrátil s dotazem co má dělat, když mu po ošetření v nemocnici začal prst měnit barvu.

.

5.Krajta v kotlíku – Phnom Penh, Kambodža 2016

Prst se mi zahojil a já se vrátil do „normálního“ života. O měsíc později se na stejném místě ukázala dvoumetrová krajta. Tentokrát khmérští kolegové neutíkali. Hada si převzali, uvařili a společně jsme ho snědli.

Lemur

wendiho komentář: Jedovaté hady lidé většinou zabijí, protože tím eliminují potencionálně smrtelné nebezpečí. Škrtiče většinou snědí, protože jsou svalnatí a mají hodně kvalitního masa.

 .

Máte nějaké zajímavé zážitky s hady v Thajsku či Kambodži?

Podělte se o ně s ostatními.

Napište mi je do komentáře a já je zveřejním v tomto článku.

Rámeček komentáře najdete úplně dole na konci tohoto článku.

Odkazy:

wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Líbí se Vám tento článek? Pomozte nám realizovat další!

Objednáním ubytování nezaplatíte nic navíc a přesto přispějete na provoz webu.

Autor wendi

Webu THK - Thajsko - Kambodža věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o THK, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet THK č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Doporučujeme

Létající hadi

Létající hadi III.

LÉTAJÍCÍ HADI Tropická krajina jakou je Thajsko je opředena spoustou mýtů, výmyslů a nesmyslů, kterým …

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *