Domů » OBSAH – předcházejícího webu Thajsko-Bangkok.com

OBSAH – předcházejícího webu Thajsko-Bangkok.com

OBSAH – předcházejícího webu Thajsko-Bangkok.com

Toto jsou informace z Thajsko-bangkok.com

který byl předchůdcem tohoto webu

OBSAH:

 

Zdraví vás Wendi – autor nového webu a průvodce

Něco o mně…

.

Většinu života v mojí rodné vlasti jsem měl takový zvláštní, těžko definovatelný pocit – že mi prostě něco chybí… Vše jsem pochopil až v září 1999, kdy jsem si koupil třicetidenní zájezd do Thajska. Jakmile jsem vystoupil z letadla pocítil jsem obrovské vedro a zvláštní vůni zdejšího vzduchu – takové se říká „vůně domova“. Thajská společnost a příroda na mne zapůsobila velmi silným pocitem vnitřního klidu. Poprvé v životě jsem zažil silný pocit – jsem doma.

Během dalších pěti let nebyl jediný den ve kterém bych nezavzpomínal na Thajsko. V roce 2004 jsem ukončil svoje podnikatelské aktivity v ČR a začal cestovat. Od té doby přibližně 9 měsíců v roce žiji v Thajsku nebo Kambodže. Život zde mi odhalil mnoho vlastních negativních charakterových vlastností, které se v Evropě běžně považují za normální.

V roce 2005 jsem se definitivně rozhodl změnit, a poprvé navštívil buddhistické meditační centrum ve Wat Suan Mokh. Zdejší dvoutýdenní pobyt a intenzivní meditace na mne měly neobyčejně pozitivní vliv. Od té doby se snažím o harmonický život mezi duchovní cestou a běžným životem v naší materialistické společnosti. Po cca deseti meditačních kurzech jsem si našel 2 učitele meditace – thajského a kambodžského mnicha.

Občas také samostatně pobývám ve zdejších klášterech, kde se snažím postoupit na své duchovní cestě, vyčistit charakter, zklidnit mysl, a lépe pochopit sám sebe i svět který nás obklopuje. V roce 2012 jsem přijal první žáky, které vedu na duchovní cestě ať již čistě teoreticky či intenzivními meditacemi ve zdejších klášterech. Od ledna 2014 pracuji jako průvodce Thajskem a Kambodžou.