Domů » Opravdové Thajsko

Opravdové Thajsko

Tento program je vytvořen hlavně pro Vás, kteří jste již navštívili známá turistická centra,  a nyní chcete poznat i pravou tvář této zajímavé země. Vydejte se s námi do Opravdového Thajska, které si žije vlastním, originálním životem, naprosto nezávislým na zahraničních turistech. Okruh nabízí pohled na neobyčejnou přírodu, památky, ale i obyčejný život Thajců ve čtyřech provinciích Isánu, na severovýchodě Thajska.

.

CENA ZAHRNUJE:

  • 7x ubytování v 3∗ hotelu s klimatizací
  • 7x snídani
  • 3x večeři
  • veškeré vstupné (chrámy, muzea, národní parky atd.)
  • doprava osobním autem nebo minivanem
  • servis česky hovořícího průvodce

 

CENA NEZAHRNUJE  (v ceně NENÍ) :

PROGRAM

1. den   –   Udon Thani

 Přílet do Udon Thani, transfer na hotel, společná večeře na nočním tržišti.

2. den   –   Jeskyně Erawan + Lesní klášter

Snídaně, odjezd do 100 km vzdálené, obrovské jeskyně Erawan. Odpoledne prohlídka rozsáhlého lesního kláštera Wat Tham Klong Pane. Večer návrat do Udon Thani.

3. den   – Skalní převisy Wat Tham Phet a Horský klášter v Národním Parku Phu Pha Lek

Odjezd do Národního parku Phu Pha Lek do lesního kláštera s nádherným skalním převisem Wat Tham Pet, návštěva malého kaskádového vodopádu, vyhlídka z vrcholu hory Phu Pha Lek a prohlídka kláštera Wat Tham Puang.  Zde mimo jiné navštívíme kopie 4 Indických chrámů, které připomínají hlavní události Buddhova života.

4. den   –  Posvátná hora Phu Thok

Odjezd na posvátnou horu Phu Thok, procházka po dřevěných lávkách obepínajících horu a výstup na vrchol.

5. den   –   Obří Nága, Sala Kaew Koo, Tržnice Tha Sadet, Wat Pho Chai

Odjezd do Nong Khai, cestou zastávka na břehu desáté největší řeky – Mekong. Cestou zastávka ve Wat Luang  s možností průlezu tělem obří Nágy. Poté přesun do pohraničního města Nong Khai. Návštěva parku Sala Kaew Koo. Zde jsou vystaveny obří betonové sochy různých božstev a mýtických bytostí Buddhismu a Hinduismu. Návštěva místního orientálního tržiště Tha Sadet s pestrou nabídkou zboží z celé Indočíny. Ve Wat Pho Chai je umístěná socha Buddhy, která je opředena mnoha zázraky, a večer projížďka Lodí po Mekongu. Večeře na lodi.

6. den   –   Wat Ong Tue, Wat Pa Phu Kon, Historický park Phu Phra Bat

Návštěva legendami opředené sochy Buddhy ve Wat Ong Tue. Tento Buddha byl odlit před 700 lety ze směsi bronzu zlata a stříbra. Nový klášter Wat Pa Phu Kon zbudovaný teprve nedávno nákladem čtvrt miliardy Kč.  Historický park Phu Phra Bat je plný neobvyklých skalních formací, a dokonce zde můžete obdivovat 5000 let staré kresby. Tento park byl zařazen na seznam kandidátů na zápis do seznamu světového kulturního dědictví následující UNESCO-odkaz v angl.

7. den – Jezero červených leknínů, muzeum Ban Chiang – odjezd na letiště

Brzy ráno návštěva  světově unikátního Jezera červených leknínů. Snídaně, odjezd do Národního muzea Ban Chiang (džbány, keramika, šperky, zbraně a nástroje staré 2.000 až 7.000 let).  Odpoledne odjezd na letiště.

Jezero červených leknínů je vhodné navštívit pouze v měsících Prosinec, leden a únor.

…………………………………………………..

CK si vyhrazuje právo na případnou změnu programu s ohledem na místní podmínky v uvedených destinacích

DOPORUČENÍ:

Uzavřené cestovní zdravotní pojištění, platný pas (min. půl roku po návratu), pamatujte na běžné léky, fotoaparát, (videokameru), sluneční brýle, pokrývku hlavy, zcela orientační kapesné ve výši od 100 USD.

Oblečení volte vzdušné, letní, přibližné denní teploty okolo 27 – 32 °C s vyšší vlhkostí,  stravu si budete moci obstarat prakticky na každém rohu ve výhodných cenových relacích, potraviny a nápoje jsou v těchto zemích laciné, proto nevozit žádné potraviny!

Poradíme a doporučíme nákup nejpraktičtějších věcí a suvenýrů, očkování není do žádné z uvedených oblastí nutné.

CENA:

  • 2 až 3 osoby   (cca770 USD / os.)
  • 4 až 7 osob     (cca 570 USD / os.)

Cena je pouze orientační, vše záleží na individuálních přáních a nárocích klienta. Přesnou cenu stanovíme předem v závislosti na mnoha faktorech jako např: ve kterém období, dle délky okruhu, lacinější nebo dražší verze ubytování, luxusní auto na dopravu, zda požadujete letenku z Bangkoku atd.

Odkazy:

Programy:

 Galerie:

Noční tržiště – Udon Thani

.

Jeskyně Erawan

.

Lesní klášter Tham Klong Pane

.

Skalní převisy Wat Tham Phet

.

Národní Park Phu Pha Lek

Horský klášter Tham Puang

.

Posvátná hora Phu Thok

Obří Nága – Wat Luang

.

Sala Kaew Koo

Tržnice Tha Sadet

Wat Pho Chai

Projížďka lodí po Mekongu

Wat Ong Tue

Wat Pa Phu Kon

Historický park Phu Phra Bat

.

 

Muzeum džbánů Ban Chiang

wendi – autor a průvodce Thajskem i Kambodžou