Ohlasy klientů

Zde si můžete přečíst komentáře k mému webu a službám.

Recenze

Thajsko

Dobrý den, chtěli bychom vám s manželem poděkovat za pěkný zájezd do Thajska. Bylo to sice úmorné, ale s tím se počítá. Viděli jsme vše, co šlo,Wendi byl skvělý. Rovněž i pan Čai, a skvělý řidič. Vše na sebe navazovalo, žádné prostoje. Na ostrově Ko Chang jsou dva dny. Dobré na odpočinek, ale když už tam jsme……musí se to využít. S další dvojicí jsme si zaplatili loď na 6 hodin, bylo to super, majitel nám griloval ulovené ryby, viděli jsme kus pobřeží a ostrovů. Možná by bylo dobré, toto zařadit do programu. Jinak hodnotíme velice dobře, už jsme toho dost nacestovali, tento zájezd se bude řadit mezi naše nejlepší. Potěší i pozornost z Vaší strany – tričko, průvodce Thajsko, zájem o zhodnocení zájezdu. Mockrát děkujeme Irena Kratochvílová a Ladislav Gruntorád Pardubice

Irena Kratochvílová, Ladislav Gruntorád 19.7.2017

Dovolená v Thajsku 2017

Letos jsme se zúčastnili zájezdu s c.k. Avetour v Thajsku. Dovolená byla náročná horkým počasím, ale úžasná pokud se týče množství nových zážitků z exotické země. Trochu jsme očekávali více poznání džungle, na výtku CK je třeba napsat, že avizované pevné boty do džungle nejsou vůbec potřeba, zbytečně jsem je proto v omezeném zavazadle vozili.. ale jinak nebylo co vytknout. Průvodce Wendi nás obšťastňoval množstvím osobních zážitků z běžného života Thajců, provedl nás četnými Buddhistickými chrámy i zajímavostmi civilního života obyvatel. Poznávací zájezd určitě uvítá každý, kdo touží vidět exotické země a nebojí se cestování, „mírně nižší úrovně hygieny“ a vedra a je příznivcem dobrého, chutného jídla a exotického ovoce.

Ilona Nedvědová 7.6.2017

Thajsko-Kambodža 1.3.-16.3.2017

Dobrý den,

ještě jednou chci poděkovat za skvělou dovolenou. Vše bylo dobře naplánované. Průvodci Wendi a  “ Čaj“ se o nás bezvadně postarali. Taky děkujeme řidičům, kteří nás přepravovali minibusem. Celá naše skupina byla fajn.
Pane Pavlát, děkujeme za odborný i osobní přístup, krásné zážitky, za spoustu informací o historii, kultuře, místní kuchyni atd…

Mějte se hezky, přejeme mnoho dalších spokojených klientů Loskotovi

Lucie Loskotová Plzeň 10.4.2017

Thajsko-Kambodža 31.1.–18.2.2017

Zdravím z Ostravy
Ještě jednou děkuji za provázení, zasvěcené výklady a citlivé zacházení. Moc se nám s Hankou to putování líbilo. Cítím, že mě to zase posunulo dál v poznávání světa, sebe sama i toho co je někde mezi tím.
Měj se hezky.
Honza Trtílek

Honza Trtílek 2.3.2017

Thajsko, Kambodža 31. 1. – 18. 2. 2017

Právě jsem se vrátila z návštěvy druhé poloviny světa, kam jsem se dostala prostřednictvím CK Avetour a chtěla bych Vám poděkovat za to, jakým skvělým způsobem byl celý zájezd zajištěn. Pro turistu, který cestuje sám, jako já, to bylo obrovské ulehčení, protože jste mysleli na všechno, od nejmenších věcí, jako je balíček se všemi doklady, informační knížkou o Thajsku a propisovačkou, která se mi opravdu velmi hodila při všem příštím vyplňování vyžadovaných dokumentů, a velmi detailně popsané cestovní pokyny. Program mě nadchl, bylo úžasné cestovat, každý den vidět něco nového a poznat tyto země jinak než jenom přes klasické pobytové zájezdy u moře. Přeprava minibusem byla velmi praktická, šetřila čas i snižovala vyčerpání, všichni byli vděčni, když se mohli co nejrychleji přesunout do klimatizovaného prostoru. Třešničkou na dortu byl pan průvodce Václav Pavlát, který zvládal vše naprosto bezchybně od praktických záležitosti týkajících se ubytování, zajištění potřebných vstupů, vyřizování celních formalit, přepravy kufrů atd., zajišťování občerstvení při cestách a mnoho dalších detailů až po poskytování informací. Velice zasvěceným a zajímavým způsobem nás seznamoval s historií země, s jejími památkami a myšlenkami buddhismu. Večerní povídání, které bylo plánováno na hodinu, se vždycky minimálně o hodinu protáhlo! Já osobně jsem vděčná za jeho pomoc při běžných záležitostech, jako je výměna peněz v bankomatech, nebo pomoc a rada při nákupech. A speciálně bych ocenila to, že při přejezdech mikrobusem mi nezištně poskytl své místo vedle řidiče a sám seděl na nejhorším místě vzadu. Každý problém nebo dotaz, s nímž jsme se na něj obrátili, vyřešil rychle a kompetentně a rozhodně přispěl k celkové spokojenosti všech účastníků zájezdu. Při rozloučení na letišti nás velmi mile překvapilo, když jsme obdrželi USB s dokumentárním filmem. Takže na závěr ještě jednou děkuji a skvělé zážitky, které jste mi umožnili a těším se na příště!

Věra Skaláková 22.2.2017

Thajsko a Kambodža 31.1.-18.2.2017

Dobrý den vážení přátelé z CK AVETOUR a dobrý den i Vám pane Vašku, dne 18.02.2017 jsme se vrátili z 19 denního pobytového zájezdu po Thajsku a Kambodže a konstatujeme, že zájezd byl „BOMBA“, samozřejmě v tom dobrém slova smyslu. Velitel nebo-li náčelník – pan Václav Pavlát – co dodat, vše již bylo nesčetněkrát napsáno v „ohlasech klientů“. O tomto vynikajícím člověku, navíc zcestovalým a sečtělým, tak to by bylo akorát tak nošení dříví do lesa. Jeho profesionálnost ve všech oblastech života jen vyráží dech, a klid a pohoda vše umocňuje. Z osobnosti pana Vaška je cítit i pokora. Jeho kladný přístup ke každému z klientů je bezvadný a vytváří naprostou pohodu a spokojenost. Nelze opomenout ani pana Chaie a pana Phi. Oba jsou pohodoví a laskaví lidé. A jak se říká, když je žák, učitel se najde. Žáci byli (my klienti), tak učitel (pan Vašek) hovořil o Buddhismu, meditaci a Reiki. Vše bylo, jak jinak, než zajímavé a poutavé. Pan Vašek je prostě SENSEI z Thajska a Kambodže. No, a protože náhody neexistují, tak všechno bylo tak, jak mělo být. Dále bych chtěla jen tak naťuknout, že pan Vašek umí pomáhat i druhým osobám – nekouká na své pohodlí a investuje i své vlastní peníze – ale o tom určitě napíše někdo jiný a když ne, tak informace si zjistí ten, kdo o ně bude mít zájem. Pane Vašku, je nám velkou ctí, že jsme Vás poznali, informace od Vás jakéhokoli druhu byly vyčerpávající a poučné, je o čem hodně přemýšlet. Děkujeme, děkujeme, děkujeme a Vám přejeme jen to nejlepší ve Vašem životě,

rod. Oseckých z Českých Budějovic

PS: Zájezd byl dokonalý od CK AVE TOUR a plánujeme s touto CK další zájezd, a to v roce 2018. České Budějovice 19.02.2017

Eva, Přemysl a Milan Osecký 20.2.2017

Thajsko-Bangkok a okolí 2017

Ahoj Vašku, zdravíme tě z Česka!
Ještě jednou děkujeme za tvoje profesionální služby, které jsi nám poskytl na 2 dny v Bangkoku a jeho okolí. Dlouho jsme přemýšleli, jestli Bangkok nezvládneme sami s knižním průvodcem. Zpětně jsme nadšeni, že jsme se rozhodli jinak a využili služeb tvých a tvého „parťáka Čaje“ :)!! Nikdy by jsme nedostali tolik informací o historii a běžném životě lidí v Thajsku. Už vůbec nemluvíme o tom, jak jsi nám ukázal výjimečná místa, o kterých běžní turisté ani nevědí, což je pro ně v našich očích neskutečná škoda. Opravdu jste byli oba skvělí, přátelští a jednoznačně vás budeme doporučovat všem lidem, co se chystají navštívit Thajsko.
Děkujeme za tvoje služby, nezapomenutelné zážitky a čas, který jsi nám věnoval!!!!

Veronika a Marcel

Veronika a Marcel Mojdlovi 15.2.2017

Jihlava – Thajsko 2017

Ahoj Vašku a všichni, kdo se chystáte do Thajska,
předem bych Tebe a našeho společného kamaráda „Čaje“ rád pozdravil z již našich trochu promrzlích krajin. Doufám, že se Tobě i Čajovi daří, a že pokračujete ve své skvělé průvodcovské činnosti. Ještě jsme ani všechno nestačili vstřebat, protřídít fotky a všem všechno vylíčit, protože těch zážitků byla opravdu spousta.
Tři dny strávené v Bangkoku s Vámi byly opravdu nabité zážitky od skorého rána do rušné pozdní noci, až se nám mnohdy z toho všeho motala hlava. Hlava se motala asi i Vám z našich neustálých dotazů, údivů a nevěřících gest. Moc díky za v první řadě naplánování všech našich bodů zájmů. Prvotřídní výklad ke všem památkám a zajímavostem, neváznoucí a hladká přeprava od jednoho místa ke druhému byla vždy samozřejmostí. Bylo toho opravdu moc a všechno bylo velice silné a krásné. Perfektní výklad od ranního setkání do noci Ti musel dát asi zabrat, ale díky za něj – bylo to fakt moc dobré.
Vzkaz pro zájemce: Z prvopočátku jsme váhali zda průvodce nebo ne – rozhodně si to s Wendim domluvte, rozhodně nebudete litovat – bylo to opravdu dokonalé.
Ještě jednou díky za všechno – jsme rádi za Tvoje služby (také za Čajovi – byl opravdu suprový). Mějte se oba skvěle a nechte si dařit
Aleš a Simona

Aleš a Simona Matulovi Bangkok 10.2.2017

Thajsko s Wendim 10. až 23.1.2017

Ahoj Wendi,
krásné zážitky z naší dovolené jsou naprosto nevyčerpatelné. Našim kamarádům a známým je vyprávíme celé hodiny .. a stále jsme jim nebyli schopní říci vše, co nás nadchlo, co jsme cítili… :o). Po celou dobu naší dovolené jsme měli pocit, že Thajsko vnímáme „4D“, a to zejména díky Tobě, tvým informacím k daným místům, příběhům, nevšedním chutím Thajska a díky nezapomenutelným místům, kam jste nás s „Čajem“ vzali. Děkujeme též za nadstandardní informace týkající se Budhismu, meditace, REIKI. Byla to pro nás naprosto nezapomenutelná dovolená v partě pohodových lidí.
Doufáme, že budeme mít do budoucna to štěstí využít Tvé průvodcovské schopnosti při dalším našem zkoumání naší planety.
Jsme rádi, že jsme měli za průvodce naší dovolenou právě Tebe.
Jitka a Míra

Jitka a Míra Volných 3.2.2017

Úžasně připravený poznávací zájezd – Thajsko

Václave, dovolte, abych Vám co nejsrdečněji poděkovala za úžasně připravený poznávací zájezd do Thajska ve dnech 10.1. – 23.1.2017. Dík za Váš odborný ale i osobní přístup. Nikdy jsem se s takovým průvodcem nesetkala
Jste ten pravý na správném místě! Vaše znalosti a Váš přístup na mně nechaly velký dojem. Celý zájezd, který jsem dostala od svých dětí je pro mne zážitek na celý život. Přeji Vám jen vše dobré hodně spokojených klientů, a hodně zdraví a úspěchů v životě.

Vaše obdivovatelka Eva Hanousková

Eva Hanousková 31.1.2017

Výjimečná dovolená – Thajsko

Ahoj Vašku-Wendi,
Děkujeme za krásné zážitky z dovolené v Thajsku. Poznali jsme mnoho krásných míst, získali informace o Thajské kultuře, kuchyni a zvyklostech. Umožnil jsi nám s Thajským kolegou Čajem nakouknout do zákoutí Thajska a navštívit místa kam turisté nejezdí. Dlouho budeme vzpomínat na bezvadnou partu lidí s kterou jsme strávili 14 krásných dní dovolené. Díky tobě jsme měli možnost ochutnat Thajské speciality a různé druhy ovoce, především si užít Thajsko naplno. Děkujeme za mnoho užitečných informací. Ještě jednou velký dík patří Tobě a Čajovi … moc děkujeme Ivana a Marek

Ivana Adámková ,Marek Žák -Ostrava Thajsko 10.1.-23.1.2017 30.1.2017

Thajsko 10.1.-23.1. 2017

Milý Vašku, Wendi,

do žádného ohlasu dostatečně nedokážu popsat své pocity z Thajska. Především díky Tobě si v sobě ponesu zážitek z první dovolené v Thajsku po celý život. Prožila jsem se svojí mamkou v příjemné společnosti celé skupiny překrásných 14 dní, viděla věci nevídané a slyšela věci neslýchané. Jsi úžasný průvodce a díky Tobě a „Čajovi“ celý zájezd proběhl bez jediné chybičky a v naprosté pohodě. Všichni, kterým vyprávím o nádherné dovolené, vidí mé nadšení. Velmi ráda budu Tvé služby doporučovat každému, koho potkám a doufám, že sama budu mít to štěstí jich ještě někdy využít!
Ještě jednou ze srdce děkuji za poutavé vyprávění, za vybraná místa, která jsi nám přiblížil, za všechno ochutnané ovoce, za zajímavé přednášky, zážitky atd, atd, atd..
Díky Kačka

Kateřina Vojtovičová Praha 26.1.2017

Thajsko-Kambodža 20.12.2016-7.1.2017

Navštívit Thajsko a Kambodžu s Wendim doporučuji. Prožili jsme s ním úžasných 19 dní nabitého a perfektně připraveného programu.
Díky za vše. Renča.
P.S. Víš Wendi, až takhle někdy bude klid, tak bych si to o tom „Čambaku“ s chutí poslechla ještě jednou. Ale to ti asi říká každý, že to chce slyšet znovu. To se každýmu líbí.

Renata Srbová Plzeň 19.1.2017

THAJSKO-KAMBODŽA 20.12.2016-7.1.2017

Děkuji Wendimu za perfektně zvládnutý program pro naši skupinu. Vše bylo v naprosté pohodě. Pro ty co se za Wendim teprve chystáte, tak je opravdu se na co těšit. Určitě si nechejte vyprávět o Čambaku – to je nezapomenutelné.

Díky Wendi.

Vlastik

VLASTA PLZEN 18.1.2017

Thajsko – Kambodža

Děkujeme CK Avetour a Wendimu, za dovolenou plnou nádherných zážitků a poznání překrásných míst, které bychom sami nikdy nepoznali. Uvidíme, třeba se naše cesty ještě někdy v budoucnu setkají. S přáním hezkého prožiti konce roku a mnoho úspěchů v podnikání a osobním živote přejí Marcela Tomášova s manželem.

Marcela Tomášová 15.1.2017

Thajsko-Kambodža 1.-19.12.2016

Dobrý den Wendy !
Konečně se po návratu pomalu probírám do zdejší reality. Probírání je jako procitání z krásného snu, který se odehrál pod Vaši režií v teplém slunném krásném Thajsku a pro mně hlavně pak v Kambodži. Tam jsem se cítila naprosto skvěle – opravdu jako doma.
Děkuji Vám za Váš skvělý doprovod naší malé skupinky, za přiblížení toho nejdůležitějšího v programu našeho zájezdu a za další informace o životě a zvycích tamějších lidí, které jsou zajímavější než výčet letopočtů a které nám můžete poskytnout jen díky své zkušenosti a pobytu tam.
Lepšího průvodce si CK AVETOUR nemohla vybrat. Hlavně to, že vše probíhalo naprosto v klidu a pohodě.
Také máte k sobě velmi dobré a laskavé místní průvodce -pana Chai a pana Phi. Zasluhují si také naše poděkování.
Přeji Vám hodně úspěchů, lásky, klid a mír a pevné zdraví do nového roku 2017 a ať máte hodně spokojených klientů.
Zdravím
Irena Krčmářová

Irena Praha 1.1.2017

Thajské Království

Dobrý den Wendi do Thajska,
chtěli bychom Vám poděkovat za skvěle připravený zájezd a Vaše průvodcovství po Thajském království. Byli jsme velice spokojeni a rádi vzpomínáme na těch 13 intenzivních dnů. Pro nás Evropany je Thajsko zcela jiná země, která si zaslouží poznání.
Přejeme Vám mnoho šťastných cest s dalšími účastníky a chtěli bychom také poděkovat CK AVETOUR, která umí nadchnout k navštívení dalších zajímavých destinací.
Khób khun khrab.
Kopřivovi

4.12.2016

Poděkování

Zdravíme našeho nejoblíbenějšího průvodce Thajskem. Děkujeme CK Avetour za prima program, a wendimu za spoustu pěkných zážitků letos v dubnu na výletech po severním a středním Thajsku.

J. a V. Vikovi

J. a V. Vikovi 10.7.2016

Thajsko s Wendim

Dobrý den, od 6. do 19.března jsme se zúčastnily s maminkou zájezdu do Thajska. Tímto bychom chtěly velmi poděkovat za zprostředkování úžasných zážitků, speciální poděkování pak našemu průvodci Wendimu, který se o nás úžasně staral, měl trpělivost zodpovídat naše dotazy a Thajsko nám velmi přiblížil, že bychom podobnou dovolenou opět rády zopakovaly. Tímto bych se chtěla zeptat, zda bude uskutečněn zájezd do Kambodži, na kterou nás Wendi velmi nalákal. S poděkováním Dita Puršová a Hana Hlinková

Dita Puršová a Hana Hlinková 22.6.2016

Super

Zdravím a přidávám se ke chválení Wendiho:-)

Dovolená v Thajsku, formou poznávacího zájezdu s Wendim, byla super. Wendi je sympatický, charismatický a velmi vzdělaný člověk. Ochotně a často vtipně:-) zodpovídal dotazy všech účastníků skupiny, zakoupil na ochutnávku cizokrajné ovoce atd. Bylo vidět, že v nás chce zanechat opravdové zážitky a nabídnout maximum ze sebe a z poznávané země. Ráda se s ním opět setkám na cestě Kambodžou.

Natálie a Renata Čížkovy Thajsko 8.4.2016

Krásný pozdrav

Krásný pozdrav, ať jsi právě kdekoliv, Wendi!
Je to právě rok, co jsem s Tebou, skvělým průvodcem, pobývala v překrásné zemi Thajsku. Dnes sedím doma v Brně, venku je pošmourno, a tak na mě nějak přišlo vzpomínání. Procházela jsem si fotky, které mi zbyly jako vzpomínka na úžasné chvíle, které jsem spolu s přáteli, s Tebou a Chaiem prožila. Pročítala jsem si Tvůj blog a když se tak zamyslím, musím říct, že obdivuji Tvoje rozhodnutí, které jsi udělal před lety, změnit svůj život. Já bych na to odvahu neměla. Je to asi tím, že jsem už ve věku, kdy se taková zásadní rozhodnutí dělají velmi těžko. Nicméně, až se příště „narodím“, tak budu moudřejší 🙂 . Těchto pár řádek Ti píšu, abys věděl, že jsi v mém srdíčku zaujal kousek místa spolu s tím krásným kouskem světa, kterým Thajsko je. Pokora a upřimnost lidí v této zemi je nádherná.

Přeji Ti, abys měl každý den důvod mít úsměv na rtech, mír v duši a setkával se pouze s lidmi, kteří Ti budou Tvůj úsměv opětovat.

Evka Košťálová

Eva Košťálová 31.3.2016

Thajsko s Wendim

Vážení, včera jsme dorazili z Thajska. Ještě jsme nestihli vstřebat všechno, co jsme zažili, přesto Vám musím poděkovat za perfektně připravený zájezd. Předně musím říci, že jsme se již zúčastnili více zájezdů s různými CK, ale Vaše služby předčily všechny. Váš perfektní servis na letišti v Praze, kde jste nám předali vše potřebné, ale hlavně připravené, abychom hladce prošli všemi kontrolami a různými vstupy. Zážitky ze samotného Thajska budeme ještě dlouho zpracovávat. O kvalitách a lidském přístupu k nám všem našeho průvodce Wendi by se dal napsta román. Průvodce s takovým rozhledem, znalostmi z této země a jejich lidí jsme nikdy nepoznali. Nemluvě o jeho péči o nás, kdy vše zařídil, vyřídil, vždy výborně doporučil jídlo, či zakoupil na ochutnání, pro nás neznámé druhy ovoce a různých jiných, místních pochutin. Velmi ochotně a neúnavně odpovídal na naše nekonečné otázky a vycházel vstříc naším požadavkům, stejně tak thajský průvodce Čaj (Thai) byl úžasný a věnoval se nám. Poznali jsme kus krásné země a oba průvodci naše zážitky jen umocnili. Pokud bude kdokoliv z našeho okolí mít zájem o zájezd do Thajska určitě doporučím Vaše služby. Přeji Vám mnoho spokojených klientů, alespoň tak, jako jsme byli my a ať se Vám nadále daří. Budeme rádi,pokud se nám podaří ještě prostřednictvím Vašich služeb poznat krásy jiné země. S pozdravem Jana a Jiří Hamouzovi, Rakovník

Jana a Jiří Hamouzovi, Rakovník 25.3.2016

Thajsko Kambodža

To, co na začátku vypadalo jako seminář o buddhismu se brzo ukázalo jako nezbytné pro pochopení kultury a mentality tamních obyvatel. Budhů jsme viděli nepočítaně, ale také končiny, které asi běžní turisté nenavštěvují a poznali jsme i život „běžných obyvatel“ i tamní fajnovosti, města i venkov. Bylo znát, že je tam Wendi skoro jako doma. To, co nám ukázal, předčilo všechna očekávání. Ani chvilička nudy. Angkor je neuvěřitelný, stejně jako skoro prázdné pláže, organizace a služby perfektní. Kdo můžete, jeďte! AVETUR –DÍKY a WENDI PROSTĚ UMÍ ! Bohuna Láďa – Č.Budějovice

Bohuna Láďa – Č.Budějovice 22.3.2016

Thajsko leden 2016

CK Avetour je prostě sázka na jistotu. Byli jsme s nimi na zájezdu už potřetí a byli jsem vždy nesmírně spokojení. Programy zájezdů i služby jsou opravdu na vysoké úrovni. Navíc v Thajsku byl bonus v tom, že s námi chodil vedle českého i thajský průvodce, wendi i Chai byli perfektní. Myslím, že takové služby hned tak nějaká CK neposkytuje. Fakt super. Tak snad příště s nimi vyrazíme na Nový Zéland nebo někam jinam a těšíme se na nabídky. Iva a Bohouš Habrovi

Ivanka Habrová 19.3.2016

Jednodenní výlet v Bangkoku

Velmi profesionálně organizovaný celodenní výlet Bangkokem se sympatickým Wendim a jeho thajským průvodcem Chaiem. Mockrát děkujeme za individuální přístup a spoustu nových zážitků. Rozhodně všem doporučujeme. Těšíme se příště v Kambodže.

Pavlíkovi 17.2.2016

Veršované poděkování

S CK Avetour jsme do Thajska vyrazili,
brzy jsme se všichni seznámili.
Na letišti v Bangkoku na nás čekal wendi s Chaiem (Čajem)
naši průvodci Thajským rájem.
Nejdříve letíme na sever, potom na jih,
nedá se říci, kde bylo líp.
Všude se nám moc líbilo,
o zážitky nouze nebylo.
Projížďky na lodích, honosné chrámy,
cestou nás provází portrét devátého Rámy.
Thajci ho milují, nedělá nic zlého, škoda,
že nemáme také takového!
Pralesy i pláže viděli jsme také,
Buddhy z bronzu, stříbrné i zlaté.
Z jeho odkazu můžeme se učiti,
co máme a nemáme v životě činiti.
Nečekané zážitky nám braly dech,
jedním z nich byla určitě jízda na slonech.
Někteří koupání přidali si k tomu,
fotky na památku vezeme si domů.
Thajskou kuchyni jsme hodně ochutnali,
z široké nabídky bufetů jsme vybírali.
Od wendiho jsme se z historie i současnosti,
dozvěděli informací více než dosti.
Na Ko Changu nás přivítal velký vichr, ale další den bylo nádherně,
koupali jsme se ráno, večer i během dne.
Zbývá nám do konce zájezdu už jen pár dní,
a věříme, že budou také parádní.
Uvidíme akvárium, hady, krokodýly a krásnou zahradu,
už teď se těšíme na tu parádu.
Z celé téhle cesty zůstanou nám vzpomínky,
uschováme si je jako drahé kamínky.
Vzpomínky se navracejí,
stejně jak drahé kameny hodnotu neztrácejí.
Náš průvodce wendi je prostě špičkový,
o Thajsku ví hodně a všechno nám rád poví.
Děkujeme wendi, bylo to úžasné,
že se nám tu líbí, to je víc, než jasné.
Přejeme ti všichni, ať se máš jen dobře,
hodně pohody a klidu a vůbec žádné hoře!
V životě ať ti jde jenom dobrá karta,
to ze srdce ti přeje celá naše parta.
Bylo to zde s tebou zkrátka prima,
navíc milí lidé, dobré jídlo a příjemné klima.
A až skončíme naše proslovy,
poděkuj za nás prosím také perfektnímu Chaiovi (Čajovi).

Petra a Petr S. Tonda B. Zdeněk Š. Iva a Bohumil H. Marie a Gustav S. Petr O. Anna F. Koh Chang 8.2.2016

Bangkok – Krabi

Byla jsem v Thajsku již po čtvrté, tentokrát se svoji sestrou. Poprvé jsme uviděly Bangkok úplně jinak, než s cestovní kanceláří. Doprovázel nás Wendi a bylo to úžasné. Na celý pobyt vzpomínáme a ještě jednou moc děkujeme za starost, rady a celý doprovod. Pevně doufáme, že se nám podaří se co nejdříve vrátit. Každému zájemci o pobyt v Thajsku vřele Wendiho doporučuji. Alena a Jana

Alena Procházková 17.1.2016

Reborn

S Wendim jsem se seznámila „náhodou“ za minutu 12. Učil mě v úžasné zemi od začátku znovu žít svůj život, naučit se žít naplno, mít ráda sebe a okolí a hlavně odpustit, v první řade sobě… Nebylo lehké sebrat se a odletět pryč, ale dodnes díky tomu žiju a mám v něm přítele, na něhož se můžu kdykoli obrátit. http://bohackova.blog.idnes.cz/c/485946/rakovino-dekuju-zdravi-vitej.html Děkuju, Wendi.

Laura 16.1.2016

Okruh Thajsko Kambodža

Dovolená v Thajsku a Kambodže byla velmi zajímavá, a s Vašim výkladem jedinečná, ne vždy se tak dobře o účastníky starají. Pokud by někdo z okolí měl zájem navštívit tyto oblasti určitě Vás doporučím nejen s CK Avetour, ale i soukromě. Pozdrav z Česka posílá V.M.

V.M. 10.1.2016

THC 12/2015

Děkuji cestovní kanceláři Avetour za tento pestrý a zážitky bohatý zájezd, splnil moje očekávání.Děkuji ostatním „účastníkům zájezdu“ ne vždy se sejde takováto bezproblémová partička. Panu Václavu Pavlátovi průvodci dík největší – za jeho velké znalosti,zkušenosti a lásku k těmto zemím o které se s námi podělil. Když do Thajska či Kambodže – jedině s Wendim! To Vám radí lékař!

MUDr.Vladimír Mičan 5.1.2016

Thajsko-Kambodža 1-19.12.2015

Výborně připravený a organizovaný zájezd. Průvodce pan Václav Pavlát byl vynikající. Zájezd velmi doporučuji.

Jan Rokůsek 20.12.2015

Poděkování

Ahoj Vašku, zdravíme Tě z Valašska a ještě jednou moc děkujeme za krásně prožitých 14 dní (16.- 30. 11. 2015) v Thajském království, kterým jsi nás provázel, a na které díky Tobě nikdy nezapomeneme. S. + V. Koňaříkovi

S. Koňaříková, V. Koňařík 8.12.2015

Poděkování

Dobrý den, absolvovala jsem poznávací zájezd Thajsko v březnu tohoto roku. Chtěla bych Vám poděkovat za užasné nezapomenutelné zážitky z této cesty, která díky vynikajícímu průvodci Wendimu byla bezproblemová a pohodová . ještě jednou děkuji Věra Přibylová

Věra Přibylová 3.5.2015

Poděkování

Skvělý poznávací zájezd do Thajska s vynikajícím průvodcem, spousta krásných zážitků v příjemné partě. Děkujeme Wendimu

Drozdová 27.4.2015

Thajsko – poznávací zájezd březen

Zájezd do Thajska organizovaný cestovní kanceláří Avetour byl úžasným zážitkem. Chtěla bych touto cestou poděkovat našemu skvělému průvodci Wendimu. Je vidět, že tuto zemi zná výborně a hlavně je jeho srdeční záležitostí, a to se vše odrazilo na celém průběhu zájezdu. Vše probíhalo v pohodě, klidu bez jakýchkoliv problémů. Také bych touto cestou chtěla poděkovat všem účastníkům zájezdu. Byť jsme se sešli z různých částí republiky, tak se vytvořila skvělá parta, která nezkazila žádnou legraci. Moc ráda se ve vzpomínkách budu vracet ke všem místům, které jsme navštívili i k přátelům, které jsem účastí na zájezdu získala. Přeji CK Avetour co nejvíc takových skvělých průvodců jako je Wendi a také samé pohodové klienty. Eva Košťálová

Eva Košťálová 22.4.2015

Poděkování – 26.1. – 26.2. 2015

Moc děkujeme za perfektně připravený program a za zajištění ubytování.Při příští cestě do Thajska se opět obrátíme na Wendiho , aby nám připravil cestu. Všem doporučujeme , Jana, Marie, Jitka.

Jana Zemanová 20.4.2015

Srdce plné dojmů – poděkování

Dobrý den všem, zúčastnila jsem se únorového zájezdu do Thajska od CK Avetour vedeného Vaškem, kterému bych tímto chtěla poděkovat: Milý Vašku, byl jste bezvadný průvodce po celou dobu našeho zájezdu. Vše jste řešil s přehledem, klidem, nic pro vás nebyl neřešitelný problém. Vždy vstřícný, usměvavý. Kamkoli jsme přišli, vždy jste uměl o místě zajímavě vyprávět. Myslím, že mohu poděkovat za všechny, kteří se zúčastnili poslední den celodenního výletu. To nemělo chybu. Viděli jsme místa, kam se člověk normálně nepodívá. Vlastně bylo pořád co obdivovat po celou dobu zájezdu. Chrámy, národní parky, ostrovy, slony, akvária… A jak jste pěkně mluvil o místních obyvatelích, o mniších, o dobrých skutcích. Děkuji vám za to, jak jste byl ke mně pozorný, na každou otázku odpověděl, usmál se v pravou chvíli. Byl jste milý a ochotný ke všem, ale já jsem to asi cítila víc, protože jsem tam v podstatě byla sama. Chtěla bych být klidná a vyrovnaná jako Vy (alespoň jste tak na mne působil). Mě osobně udělal velikou radost dárek na památku. Bylo to od vás velice milé. Kolik lidí, průvodců, vedoucích zájezdů udělá to, že podaruje všechny účastníky zájezdu ? Je to stejně zajímavé. Průvodce, kterého jsem viděla 14 dní, na mě zapůsobil tak, že se budu snažit být lepším člověkem. Pozdravujte Chaie – usměvavého Thajského spolu-průvodce který působil dojmem, že to není práce, ale potěšení pro nás všechny něco udělat. Sehnat to, nebo ono, nebo něco jiného. Jsou průvodci různí. Někdo udělá jen to, co mu velí povinnost, někdo neudělá ani to. Zanechal jste v mé mysli hlubokou stopu. Díky. Vaše spokojená účastnice zájezdu. Měli jsme štěstí, že jsme jako průvodce dostali Vás. Umíte krásně a zajímavě vyprávět. Všichni jsme se vrátili spokojeni. Patří vám V E L K É D Í K Y. M.L.

M.L. 4.4.2015

Thajsko – poznání – 6. -18.3.2015

Byli jsme s manželem na poznávacím zájezdu Thajska spolu s dalšími 18 cestujícími z Česka. Našim průvodcem byl Wendi, kterého tady všichni moc chválí… Našim přáním je se k takové skupině celým srdcem připojit a popřát tomuto člověku hodně sil a zdraví v jeho další činnosti. Děkujeme i CK,že s tímto člověkem bude i nadále spolupracovat, prtotože díky jemu získá i ona další kladná hodnocení. Děkujeme Wendi, zdravíme ! Jarka a Honza z Opavy

Jarmila Paverová 29.3.2015

Thajsko únor 2015

Od 14.do 28.2.2015 jsme byli s přítelem na poznávacím zájezdu s CK Avetour v Thajsku. Hodně cestujeme a pokud je průvodcem sám majitel CK bývá to super, ale aby to bylo víc než super u najatého průvodce, to jsme zažili poprvé. Naším průvodcem byl pan Václav Pavlát a je zbytečné opakovat, co tu již bylo napsáno. Jen asi přidám jednu další zkušenost. Můj přítel ke konci zájezdu zkolaboval a Wendi se o něj neskutečně postaral. Dokonce za nás i zaplatil za ošetření(a nebylo to málo) a důvěřoval nám, že po příjezdu domů peníze pošleme. A to nemluvím o vedlejších nákladech,které po nás ani nechtěl. Ještě jednou vřelé díky, budeme dlouho vzpomínat. Líba V.+Pepa P.

Libuše Vykoukalová 25.3.2015

Thajsko 2015

Zúčastnili jsme se zájezdu do Thajska a díky skvělému průvodci Wendimu se tato dovolená stala neuvěřitelným zážitkem. Jeho znalosti o zemi a zvyklostech obyvatel nám velmi zpříjemňovaly cestování po Thajsku. Výklad o chrámech, buddhismu a místním prostředí byl skutečně poutavý a zajímavý. Wendi – moc ti děkujeme za trpělivost, ochotu a velmi, velmi příjemně strávený čas. Přejeme Ti mnoho tak spokojených „cestovatelů“ jako jsme byli my. Martin a Petra

Petra Žmolová 8.2.2015

Thajsko

Dobrý den, psala jsem na facebook, ale ne všichni ho mají a používají, proto bych Vám ráda poděkovala i na Vašich stránkách – zážitky cestovatelů 🙂 Vrátili jsme se z poznávacího zájezdu CK Avetour – Thajsko – skvělá organizace ,vynikající parta lidí, obrovská spousta zážitků, nezapomenutelné dojmy! Vřelé díky p.Jiřímu Chválkovi za bezchybnou organizaci a blahopřejeme CK Avetour s výběrem průvodce, protože nikoho lepšího než „našeho “ Wendiho – Vaška – Václava Pavláta – jsme si nemohli přát! Díky moc a těšíme se někdy příště ! Marie a Břetislav Dolečkovi

Dolečkovi 27.1.2015

Thajsko

Byla jsem na poznávacím zájezdu a měla jsem to štěstí, že nám průvodce dělal Vašek – Wendi … náhody neexistují – proto to nebyla náhoda, že jsme potkali toho nejlepšího průvodce, jakého jsme si mohli přát – nepřeberná spousta znalostí, ochoty, empatie – zařídit cokoliv , kdykoliv… díky Václavovi jsme se seznámili nejenom s Thajskem, ale i se základy budhismu,místními zvyklostmi… Vašku, děkujeme moc a moc a všem ostatním můžu Václava vřele doporučit !! Nemůžete najít lepšího průvodce ! Díky a zase někdy na viděnou ! M+ Bř

Majka 25.1.2015

Meditace a Bangkok

Plánovaly jsme se ponořit do tajů meditace a nasát energii Thajska. „Náhoda“ tomu chtěla, že jsme našly stránky Vaška a vybraly si ho jako průvodce. Vašek je velmi vzdělaný, zodpovědný, pečlivý a starostlivý. Nejen že se o nás se vším postaral (myslel opravdu na každou maličkost, na kterou bychom my, domorodých poměrů neznalé, nemohly ani pomyslet :), ale také nás zahrnul podrobnými informacemi o Thajsku, které sám má velmi hluboce zažité, o životě obyvatel, o historii buddhismu a trpělivě nás prováděl světem meditace, ve které sám ušel již velký kus cesty. Dal nám tip na úžasný zážitek – pozorování dechu bájné Nágy na řece Mekong, a v Bangkoku nám ukázal kláštery, kam se standardně turista nepodívá. A opět – vše s podrobným výkladem. Zážitky byly hluboké 🙂 a pocit bezpečí a jistoty vedle Vaška velký. Pokud chcete investovat do poznání a vybrali jste si zrovna Thajsko, tak Vašek jako průvodce bude rozhodně ten pravý. Děkujeme Vašku! P+I

Petra a Ivča 11.12.2014

Bezva dovolená

Právě jsem se vrátila z dovolené v Thajsku, kde jsem byla s CK AVETOUR. Na místě se o nás staral Václav Pavlát. Cestovní kancelář si nemohla najít lepšího průvodce. Velice dobře znalý místního prostředí, vstřícný, spolehlivý. Díky němu jsme ochutnali plody a jídla, která bychom jinak jen okukovali, jedli jsme na místech, která bychom taky asi jinak nevyzkoušeli. Dozvěděli jsme se spoustu z historie Thajska i okolních zemí a je vidět, že tato část světa je jeho srdeční záležitostí. Vřele doporučuji jeho služby i dalším cestovatelům. Díky Wendi ! Libuše

Libuše Linhartová 2.12.2014

Doporučení

Byl jsem s wendim měsíc na Samui ( z toho týden na šnorchlování na Similanech). Další rok jsem s ním byl 3 dny v Bangkoku a přesto, že jsem nebyl v Bangkoku poprvé, valil jsem oči, co tam je zajímavostí. Pak jsme projeli sever Thajska – Udon Thani, pobyli týden v klášteře Wat Tham Puang, bylo to úžasné. Dále následoval Angkor Wat v Kambodži, hlavní město Phnom Penh a okolí (na jeho stránkách mně uvidíte ve vojenském muzeu, nejsem k přehlédnutí). Nakonec jsme navštívili vesnický klášter kde nebyla ani elektrika a nakonec lesní mnichy v nějaké pustině. Pro mně to byl úžasný zážitek. S průvodcem jsem byl velice spokojený. Wendi je studnice informací, Z celého srdce ho doporučuji. Vojta

Vojta 4.11.2014

BANGKOK

Dobrý den, moc děkuji za provedení v Bangkoku které bylo velice profesionálně připravené a doplněné obrovským množstvím znalostí i informací z reálného života v Thajsku. Jsme moc rády, že jsme se s Vámi setkaly a mohly využít Vašich služeb, které nám přiblížily skutečné Thajsko, což je pro běžného turistu v tak krátké době absolutně nemožné. Ještě jednou děkuji a těším se, že se ještě někdy v Thajsku uvidíme. S pozdravem Marcela a Ivana

Marcela M. 23.10.2014

Kambodža

Dobrý deň . Keď sme šesťčlenná partia zvažovali návštěvu Kambodže dostali sme kontakt na sprievodcu ,ktorým bol Wendi (Václav Pavlát ). Po predstavení programu bolo zrejmé že sa jedná o solídneho človeka a tak sme si ho vybrali . Po prílete do Siem Reap nás na letisku čakala zlatá duša Wendi . Ubytoval nás v špičkovom hotely v ktorom sme strávili štyri noci . Previedol nás po Siem reape . Poukazoval nám ako žijú Kambodžania , zaviedol do miestnych reštaurácii , odporučil miestne špeciality . Takisto sme si užili masáže i zašli na pivo . Sprevádzal nás po Angkore kde preukázal nielen obrovské vedomosti o tejto kultúre ale aj cit pre sprievodcovanie . Posledný deň nás vzal na prehliadku po jazere Tonle Sap , Kde bolo možne vidieť kolorit života na jazere . Proste Wendi nám sprostredkoval zážitky na ktoré sa nezabúda . Aj touto cestou by som chcel v mene našej Žilinskej skupiny poďakovať Wendimu , ktorý čo sľúbi tak aj dodrží . P.S. Keď do Kambodže tak so sprievodom . Keď so sprievodom tak s Wendim . Marián

Marián 7.6.2014

Poděkování

Ahoj všem, poslední dubnový týden 2014 jsme strávily s kamarádkou Hančou v Kambodži a Bangkoku. Společnost nám po celou dobu pobytu dělal milý průvodce Vašek Pavlát a jeho osobní řidič s TUK-TUKEM – Náám (píšu jak slyším). Po čtrnáctidenním toulání se Thajskem jsme se rády svěřily do péče ochránce a hlavně odborníka přes historii i současnost Thajského i Kambodžského království. Vašek rozhodně nezklamal naše očekávání. Navštívily jsme chrámy a vychutnali si východ slunce nad Angkor-Watem, poslouchaly mantry mnichů, viděly jsme vyrábět originál kambodžské hedvábí, nakupovaly jsme, jedly jsme a pily jsme s prostými Kambodžany, užily jsme si tradiční Khmérskou masáž, navštívily jsme řadu památek včetně Královského paláce a Chrámu Smaragdového Buddhy v Bangkoku, z lodi jsme obdivovaly původní Staré město a řadu dalších ……. jmenuji jen malý zlomek všech prožitků.. Vašek se nám věnoval 16 hodin denně a předal tolik cenných rad, zajímavých informací, zodpověděl tolik dotazů… Nechyběly ani praktické ukázky třeba toho, jak se „dělá“ Kambodžské barbecue, co jíst z palmového ořechu nebo co dobrého k snědku se ukrývá v pestíku lotosového květu. Pomohl nám pochopit a tím i poděkovat všem těm neviditelným andělům či Dévám třeba i za to, že nad námi při tom všem putování a nejen při něm drželi a snad stále ještě drží ochrannou ruku.. Děkujeme Dévám a tobě Vašku… a těšíme se zase někdy , doufám, že brzy, nashledanou Lenka a Hanka

Lenka Uhlářová 4.6.2014

MEDITACE

Díky Vaškovi (Wendi) jsem strávil hezkých 7 dní na meditaci v meditačním centru Dipabhavan na ještě nádhernějším ostrově Koh Samui. Radil mi, jak se dostat z letiště až po samotný retreat- co, kdy, kde, kam a jak….prostě velmi vyčerpávající informace. Vybral velmi vhodné místo pro seznámení s meditacemi a celkově s životem v meditačním centru. Až příště pojedu opět se obrátím na Vaška, aby mi doporučil další meditační místa. Doporučuji a Díky Wendi. Martin D.

Martin Drdlík Dipabhavan Meditation Center, Koh Samui, Thajsko 24.5.2014

Poděkování

Dobrý den, děkujeme za výborné informace a rady, které jste nám poskytl pro námi uvažovanou cestu do Nong Khai, resp. na Ohnivé koule (Naga Fire balls). Díky Vašim informacím a radám jsme se jednak utvrdili v našem rozhodnutí jet se na festival a Ohnivé koule podívat, využít doporučený výlet lodí,ubytování a následně nám velmi posloužily i pro samotnou cestu. Dodnes nevíme, jestli to byl fakt nějaký úkaz nebo „divadlo“ pro turisty, (kterého se ovšem ve velkém počtu účastní místní lidé), ale ať je to tak či onak, náramně jsme si to užili a můžeme všem doporučit. Miluše a Lubor K.

Miluše a Lubor K 21.5.2014

Ahoj Vašek

Chcela by som sa Ti touto cestou ešte raz poďakovať za príjemnú spoločnosť ako aj za skutočne vyčerpávajúce informácie o pamiatkach Bangkoku. Myslím si, že každý z nás odchádzal z Thajska /aj vďaka Tebe/ plný zážitkov. Určite sa ešte niekedy vrátime, aj keď už nie do Bangkoku, ale na iné pekné miesta, kde je viacej kľudu a prírody. Takže ešte raz ďakujem a všetko dobré! Zdena Moravčíková

Zdena Moravčíková 18.5.2014

Velke podekovani

Ahoj Vašku, určitě se Ti nemusím připomínat 🙂 ale chtěl bych moc poděkovat, jak jsi nás s Honzou provedl po Bangkoku a Ko Samui. To co jsme s tebou viděli, to bychom sami určitě nezvládli a hlavně ani nenašli. Abych všechny ty úžasné věci tady popisoval, to bych psal hodně dlouho. Když jsem přijel do Thajska, nevěděl jsem o buddhismu skoro nic, ale díky tobě mne to tak nadchlo, že jsem si už koupil nějaké knížky, tvoje materiály mam svázané do sešitu a vzpomínám na to každý den. Myslím, ze sis to s námi taky užil a že se brzy uvidíme zase v Thajsku. Každému mohu Vaška doporučit, protože jeho znalosti o Thajsku, buddhismu a jeho profesionální přístup se hned tak nenajdou u běžných průvodců. Ještě jednou velké díky za mne a určitě i za Honzu a brzy na viděnou. Zdraví Tě Dušan.

Dusan Veleba 25.4.2014

Výlet po Bangkoku

Když jsme se s manželkou zamýšleli, jak strávíme dovolenou v Bangkoku, byl jeden z nápadů zkusit kontaktovat některého českého průvodce z Bangkoku. Po hledání nás zaujala nabídka Václava Pavláta, kterého jsme následně kontaktovali. Musím říci, že prvotní komunikace byla výborná, informace, které jsme od Václava obdrželi, byly vyčerpávající. Po příjezdu do Bangkoku, jsme byli opět příjemně překvapeni, že vše je tak, jak jsme se dohodli. S Václavem jsme strávili tři dni cestování po Bangkoku a musím říci, že to byl nádherný zážitek. Dostali jsme se do míst, kam bychom se sami jako komerční turisté nedostali. Jedli jsme v restauracích, kam bychom sami ani nezašli a přitom bylo vše výborné. K tomu nám Václav poskytl spoustu zajímavých informací o životě Thajců, jejich kultuře a památkách. Velmi nám pomohl i co se týká cestování po Bangkoku a poradil jak si levně pořídit taxi a nebo Tuk- tuk. Sami jsme si měli možnost ověřit, že se taxi dá jet za 400 THB a nebo s pomocí Václava tu samou cestu za 70 THB. Zpětně musíme konstatovat, že pořídit si Václava jako průvodce byl výborný nápad. Člověk se dozví, spoustu informací o Thajsku a i po lidské stránce je jeho společnost velmi příjemná a přátelská. Využití služeb Václava Pavláta vřele doporučujeme Simona a Martin Němcovi

Martin Němec 24.4.2014

Stadtführung

Danke für die tolle Führung. Uns wurden sehr viele Tempel gezeigt, aber auch fern ab vom Tourismus. Spannende Tage mit spannenden Ausflüge und gutem Essen.

Sonja 19.4.2014

Poděkování

Ahoj Wendi, z celého srdce ti chci poděkovat za příjemně strávený měsíc na Samui, za nádherné výlety po ostrově, za týden na Similamech, za meditace v klášterech a hlavně za úžasně strávený Silvestr v v meditačním klášteře Dipabhavan. Ještě jednou díky, Vojta.

Petr Vojtěch 19.4.2014

Průvodce Bangkokem – nezapomenutelný zážitek

Právě jsem se vrátili z třítýdenního pobytu v Thajsku. Na závěr dovolené jsme si nechali hlavní město a kontaktovali Vaška Pavláta, zda by nás neprovedl po Bangkoku. Mohu konstatovat, že to bylo to nejlepší rozhodnutí. Chtěla bych mu tedy touto cestou poděkovat za zprostředkování nejúžasnější prohlídky Bangkoku. I když nejsme zrovna historičtí nadšenci, tak jsme byli velice mile překvapeni. Veškerý jeho výklad o pamětihodnostech, o historii, o budhismu, o životě v Thajsku byl velice zajímavý a zcela určitě bychom se tolik věcí nikde nedozvěděli. Měla jsem sice něco načteno, ale výklad v jeho podání byl jak odborný tak i velice zajímavý a záživný. Díky jeho vyprávění jsme až na konci své dovolené pochopili, proč se Thajci chovají – jak se chovají, proč bydlí – jak bydlí. A mohu říct, že nám to změnilo pohled na celé Thajsko a jsme rozhodnuti, se tam zase co nejdříve vrátit. Všem mohu jen vřele doporučit. Body

Bodybo 7.3.2014

Netradiční Bangkok

Pred rokem jsme s pritelem navstivili Bangkok a s Vaskem jsme domluvili tu Netradicni variantu prohlidky. Shledli jsme nejen Nefritoveho Buddhu, ale i jine velmi zajimave a pekne klastery, o kterych jsme se od Vaska dovedeli spoustu informaci, ktere se clovek jen tak nekde nedocte. Protoze jsme chteli zkusit i dopravu po Bangkoku opravdu na vlastni kuzi, vzdy nam Vasek domluvil vsechny mozne tamni typy dopravnich prostredku od linkoveho autobusu po mototaxi, byla to sranda. Vsechny okruhy nam byly po domluve usity presne na miru. Krome toho jsme samozrejme dostali spoustu typu na dobre restaurace, zajimave obchody a trziste, i na neobvykla mista, kam se bezny turista ani nedostane.

Ja s pritelem jsme byli oba nad miru spokojeni.

Dekujeme 🙂

Eleni Ganacosova 5.2.2014