wendi

O mně

Zdraví vás Wendi – Václav Pavlát

Něco o mně…

.

Většinu života v mojí rodné vlasti jsem měl takový zvláštní, těžko definovatelný pocit – že mi prostě něco chybí… Vše jsem pochopil až v září 1999, kdy jsem si koupil třicetidenní zájezd do Thajska. Jakmile jsem vystoupil z letadla pocítil jsem obrovské vedro a zvláštní vůni zdejšího vzduchu – takové se říká „vůně domova“. Thajská společnost a příroda na mne zapůsobila velmi silným pocitem vnitřního klidu. Poprvé v životě jsem zažil pocit – jsem doma.

Během dalších pěti let nebyl jediný den ve kterém bych nezavzpomínal na Thajsko. V roce 2004 jsem ukončil svoje podnikatelské aktivity v ČR a začal cestovat. Od té doby přibližně 9 měsíců v roce žiji v Thajsku nebo Kambodži. Život zde mi odhalil mnoho vlastních negativních charakterových vlastností, které se v Evropě považují za normální.

V roce 2005 jsem se definitivně rozhodl změnit, a poprvé navštívil buddhistické meditační centrum ve Wat Suan Mokh. Zdejší dvoutýdenní pobyt a intenzivní meditace na mne měly neobyčejně pozitivní vliv. Od té doby se snažím o harmonický život mezi duchovní cestou a běžným životem v naší materialistické společnosti. Po desátém meditačním kurzu jsem si našel 2 učitele meditace – thajského a kambodžského mnicha.

Občas také samostatně pobývám ve zdejších klášterech, kde se snažím postoupit na své duchovní cestě, vyčistit charakter, zklidnit mysl, a lépe pochopit sám sebe i svět který nás obklopuje. V roce 2012 jsem přijal první žáky, které vedu na duchovní cestě ať již čistě teoreticky či intenzivními meditacemi ve zdejších klášterech. Od ledna 2014 pracuji jako průvodce Thajskem a Kambodžou.

V roce 2014 jsem začal psát články o Thajsku a Kambodži. Více než 100 článků plných informací a zajímavostí je k dispozici zdarma na mém webu www.thajsko-kambodza.cz. Od roku 2016 spravuji tématicky největší FB skupinu Thajský a Kambodžský Ráj. FB skupina (čítající více jak 20.000 členů) nabízí především veškeré aktuální články publikované na internetu v češtině.

V létě 2016 jsem si zvolil jako trvalé bydliště Siem Reap a věnoval se hlavně průvodcovské činnosti v Kambodži. Zanedlouho jsem se v Kambodži začal starat o HIV pozitivní dívku Nicol a její matku. V Září 2017 jsem byl anonymně udán že dívka údajně žije v mém bytě. Policejní prohlídka v mé nepřítomnosti prohledala můj byt, ale nic podezřelého nenašla.

Po návratu domů 25.10.2017 jsem podal vysvětlení místní policii a předal jim kontakt na Nicol. Nicol byla následující den odvezena neziskovou organizací na neznámé místo, kde byla 3 dny držena bez souhlasu matky a bez životně důležitých léků, dokud nebyla „připravena“ spolupracovat.

27.10.2017 jsem byl zatčen policií v Siem R|eap. Bylo mi sděleno, že Nicol mne udala na policii, že jsem jí údajně 25.10.2017, během našeho odpoledního setkání znásilnil.

29.10.2017 byl ukončen výslech na policejní stanici a byl jsem převezen do vězení v Siem Reap. Celý případ vyšetřovala policie v Siem Reap, prokuratura a vyšetřující soud. Nicol i její matka během vyšetřování opakovaně potvrdily, že jsem se o Nicol staral jako o vlastní dceru a že jsem jí nikdy neublížil. Nicol i matka vysvětlili jakým způsobem je nezisková organizace a policie donutila podepsat udání, které si nikdy nemohli přečíst.

Nicol mne každou středu navštěvovala ve vězení a nosila mi nějaké drobnosti z jejich zahrádky. Z vězení (z vyšetřovací vazby) jsem byl propuštěn 15.6.2018. Vyšetřování dospělo k jednoznačnému závěru: Celá kauza o údajném znásilnění Nicol, byla uměle vytvořena neziskovou organizací, jež se v Kambodži zabývá ochranou dětí. Během půlročního vyšetřování nenašla policie žádné důkazy, žádné svědky ani nic jiného co by nasvědčovalo tomu, že jsem se k tehdy čtrnáctileté Nicol, či jiné nezletilé osobě choval podezřele.

15.6.2018 jsem byl propuštěn na svobodu. Ihned jsem začal napravovat příkoří které postihlo Nicol a její matku. Vše vypadalo, že se vrátím k původnímu životu. V září 2018 dostala Nicol a její matka strach, že na ně bude opět vytvořen nátlak ze strany neziskové organizace a policie a uvědomili mne o nadcházejícím nebezpečí.

Jeden – sedm a půl měsíční pobyt ve vězení, mi jako životní zkušenost bohatě postačuje, a tak jsem 10.9.2018 svůj pobyt v JV Asii ukončil a vrátil se domů do České republiky. Podrobnější informace, články, videa, rozhovory a další odkazy najdete v článku Wendi – rozhovory po propuštění.

Můžete mne kontaktovat buď mailem přes kontaktní formulář, nebo na telefonním čísle 

+420 604 252 018

Komunikace:

  • Česky
  • Slovensky
  • Anglicky -velmi dobrá
  • Německy – dobrá
  • Thajsky – základní
  • Khmérsky – minimální

This slideshow requires JavaScript.

.

Kontaktní formulář: