Angkor Wat

SUPER1. Angkor Wat – jednodenní výlet

Soukromý výlet pro jednotlivce, páry, či uzavřené skupiny

s kambodžským (anglicky mluvícím) průvodcem.

Prasat Kravan – Ta Prohm – Ta Nei – Bayon – Západní brána AT – Jižní brána AT – Angkor Vat

Vyzvedneme vás z vašeho hotelu v sedm hodin ráno a pojedeme do nejstaršího, malého hinduistického chrámu Prasat Kravan zbudovaného na počátku 10. století. Chrám je postaven z cihel a je unikátní svými nádhernými reliéfy bohů tesanými do cihlových zdí.

Budeme pokračovat do proslulého buddhistického chrámu Ta Prohm. Původně klášter a universita je proslavený obrovskými Hedvábnými stromy, jejichž kořeny prorůstají střechami a zdmi stavby, a také tím, že se zde natáčel film Tomb Raider s Angelinou Jolie.

Později se zastavíme v málo navštěvovaných, malebných ruinách chrámu Ta Nei, ukrytých v džungli.

Po obědě si prohlédneme perlu khmerské architektury buddhistický chrám Bayon v centru starověkého města Angkor Thom. Chrám se chlubí desítkami obrovských kamenných tváří Bódhisattvů, vytesaných z pískovcových kvádrů a nádherným basreliéfem zobrazujícím lodní bitvu khmerské armády s čamskými vojsky na jezeře Tonle Sap.

Pokud budeme mít dost času, odpočineme si v přírodním prostředí téměř nenavštěvované Západní brány Angkor Thomu, obklopené nádhernými obrovskými stromy a spletí jejich kořenů.

Budeme pokračovat směrem k Angkor Vatu a po cestě zastavíme k prohlídce nejdochovalejší Jižní brány se 108 zrestaurovanými sochami bohů a démonů a obrovskou kamennou tváří Bódhisattvy Lokešvary.

Na závěr výletu jsme si nechali to nejlepší, úžasný a mystický Angkor Vat s jeho pěti věžemi, největší religiozní stavbu na světě. Angkor Vat je, stejně jako celý chrámový komplex, chráněnou světovou památkou UNESCO. Je proslulý největším basreliéfem na světě, znázorňujícím scény z hinduistické mytologie a celý chrám symbolizuje střed kosmu, mýtické hory Méru. Pět věží Angkor Vatu symbolizuje právě pět vrcholků této hory. Chrám také zdobí více než 2800 nádherných soch dév, bohyní, vytesaných do pískovcových zdí stavby.

Unavení, ale šťastní, se vrátíme zpět do hotelu na dobrou večeři a zasloužený drink.

Cena:

  • 1-3 osoby tuktuk     65 usd
  • 1-3 osoby auto        80 usd
  • 4 osoby minivan      90 usd
  • každá další osoba  +20 usd

Uvedené ceny zahrnují servis khmérského (anglicky mluvícího) průvodce a dopravu.

Uvedené ceny nezahrnují vstupné: 37 usd/os

Objednávka výletu: