Angkor Wat Východ slunce

VIP9. Angkor Wat – dopolední výlet

Soukromý výlet pro jednotlivce, páry, či uzavřené skupiny s českým průvodcem.

Angkor Wat + Ta Prohm (nebo Bayon)

Navštivte s námi to nejlepší z Angkoru. Pojeďte s námi zažít nezapomenutelný východ slunce nad nejnádhernějším chrámem světa Angkor Vatem. Projděte pod naší ochranou tajemným labyrintem chrámu Ta Prohm ve stínu obrovských stromů, kde se bála i Angelina Jolie, když zde bojovala s oživlými kamennými příšerami.

Vyzvedneme vás z vašeho hotelu brzy, ve 4:30, abychom byli včas na místě. Pokud máte již zakoupené vstupenky do chrámů, bude stačit v pět ráno. Pokud se vám přece jen nechce vstávat, vyrážíme v sedm ráno.

Nádherný a mystický Angkor Vat s jeho pěti věžemi, největší religiozní stavbu na světě. Angkor Vat je, stejně jako celý chrámový komplex, chráněnou světovou památkou UNESCO. Je proslulý největším basreliéfem na světě, znázorňujícím scény z hinduistické mytologie a celý chrám symbolizuje střed kosmu, mýtickou horu Méru. Pět věží Angkor Vatu symbolizuje právě pět vrcholků této hory. Chrám také zdobí více než 2800 nádherných soch dév, bohyní, vytesaných do pískovcových zdí stavby.

Budeme pokračovat do proslulého buddhistického chrámu Ta Prohm z 12. stol.. Původně klášter a universita je proslavený obrovskými Hedvábníky a Fíkusy škrtiči, stromy, jejichž kořeny prorůstají střechami a zdmi stavby, a také tím, že se zde natáčel film Tomb Raider s Angelinou Jolie.

Alternativou je výměna prohlídky Ta Prohm za další perlu khmerské architektury, buddhistický chrám Bayon z konce 12. století, stojící v centru starověkého města Angkor Thom. Chrám je proslaven desítkami obrovských kamenných tváří Bodhisatvů, vytesaných z pískovcových kvádrů a nádherným basreliéfem zobrazujícím lodní bitvu khmerské armády s čamskými vojsky na jezeře Tonle Sap. V labyrintu chodeb uvidíte také kouzelné sochy Dév – strážných andělů chrámu, překrásně tesané reliéfy a vzácný lingam, který nespatříte nikde jinde.

Zpět ve vašem hotelu budeme ve 12:00.

Cena:

  • 1-3 osoby tuktuk  120 usd
  • 1-3 osoby auto      130 usd
  • 4 osoby minivan    140 usd
  • každá další osoba +20 usd

Uvedené ceny zahrnují servis českého profesionálního průvodce trvale žijícího v Siem Reap a dopravu.

Uvedené ceny nezahrnují vstupné: 37 usd/os

 

 

Objednávka výletu:

Další programy: