Polévka v Thajsku zdarma?

Thajské polévky jsou fenomén, který je popsán na mnoha webových stránkách, a je velmi dobře znám všem turistům. Pokud jíte rádi na ulici, zajisté jste obdivovali, s jakou rychlostí ji dokáží Thajci připravit.

V obyčejném stánku mají kotlík s horkou vodou, vývar, nudle, maso a zeleninu – a z takového malého množství dokážou hotové zázraky. Nudle ponoří na několik desítek sekund do horké vody, nakrájí maso, nudle vloží do misky, přelijí vývarem, přidají maso, zeleninu a chutná polévka je hotová mnohdy i za necelou minutu – a co hlavně – je vždy čerstvá. Porce je tak velká, že většinou v tropickém klimatu postačí jako oběd nebo večeře.

V Chiang Mai je jedna zvláštní restaurace, která nabízí naprosto unikátní hovězí polévku. Výjimečnost spočívá ve velikosti. Podávají zde tak obrovskou porci, že pokud jí stihnete do 35 minut sníst, pak ji máte zdarma. Do takovýchto větších akcí se nepouštím, to přenechávám kaskadérům. Přesto jsem ze zvědavosti tuto restauraci navštívil a obří polévku si objednal.

.

.

Na Thajské poměry nevídaná věc je, že polévku připravuje přímo u Vašeho stolu sám majitel restaurace. Jak je vidět na videu, základ připraví zaměstnanci v kuchyni a sympatický mladík vše pečlivě vloží do mísy a u Vašeho stolu dokončí.

Polévka byla naprosto vynikající a bohatě stačila pro 10 lidí. Pokud nechcete lámat rekordy, pak si samozřejmě můžete objednat i malou porci.

Tuto restauraci doporučuji všem návštěvníkům Chiang Mai. Pokud sem zavítáte, rozhodně ochutnejte vynikající kokosový dezert, jež je vyráběn podle majitelova speciálního receptu.

.

Kokosový dezert
Kokosový dezert

.

Obří polévka obsahuje:

  • 1000 g rýžových nudlí (tři druhy)
  •   500 g hovězího masa
  •   300 g zeleniny
  •   Směs deseti bylinek
  •   2,5 litru vývaru

Cena takovéto nálože není nijak astronomická – za polévku, která nasytí 10 lidí, zaplatíte 600 THB (420 Kč) a za kokosový dezert 40 THB (28 Kč).

Jsem zvědavý, jestli někdo tuto polévku zde ochutnal, příp. zdali trhl rekord. Dejte mi vědět!

.

Restaurace Krua Toon - Chiang Mai
Restaurace Krua Toon – Chiang Mai

.

Kuchyně Restaurace Krua Toon
Kuchyně Restaurace Krua Toon

.

Majitel osobně vkládá hovězí plátky
Majitel osobně vkládá hovězí plátky

.

Polévka těsně před dokončením
Polévka těsně před dokončením

.

Hotovo
Hotovo

.

Polévka chutnala 11 lidem z jedenácti

.

o 25 minut později...
o 25 minut později…

.

Sympatický majitel restaurace (vpravo)
Sympatický majitel restaurace ( ten vpravo)

.

Adresa:

  • Krua Toon – 158/1 tung Hotel Rd. | War Ket Subdistrict, Chiang Mai, Thailand
  • Thajsky: ครัวตุ๋น – 158/1 ถนนทุ่งโฮเต็ล, ตำบลวัดเกตุ
  • Tel: 053 242 314

.

KruaToon

.

Odkazy:

Líbí se Vám tento článek? Pomozte nám realizovat další!

Objednáním ubytování nezaplatíte nic navíc a přesto přispějete na provoz webu.

Autor wendi

Webu THK - Thajsko - Kambodža věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o THK, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet THK č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Doporučujeme

Rado, ředitel jež skončil v hrobě bez jména

Většina Evropanů přijede do Thajska jen na dovolenou, některým se později stane domovem, a některým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *