Podnebí v Thajsku – Březen

Březen je předzvěstí nejteplejšího období Thajska. Jak stoupá rtuť na teploměru, tak klesá počet návštěvníků. Davy míří na jih, na ostrovy, kde voda nabízí snadný únik před horkem a je to dostatečně daleko od nepříjemného smogu, který začíná oslepovat severní Thajsko, jak farmáři pálí svá pole v přípravě na novou sadbu.

Bangkok a Střední Thajsko

Teploty stále stoupají. V Bangkoku a středním Thajsku očekávejte teploty od 30°C do 35°. Horko může již být přes den nesnesitelné až do té míry, že se výlet po památkách může stát vysloveně nepříjemným a úmorným. Pokud jste citliví na horko, pak si určitě zajistěte nocleh v pokoji s klimatizací, budete to potřebovat. Dešťových kapek spadne opět jen velmi málo.

Východní Thajsko

Déšť na sebe ve východním Thajsku upozorňuje dříve než kdekoliv jinde. Nebuďte tedy překvapeni, pokud trošku zaprší každé 3 – 4 dny. Častější přeháňky však pomáhají udržet horko na uzdě a je zde o něco chladněji než ve žhavém Isánu. Pokud chcete navštívit nějaký místní ostrov a nechcete být obtěžováni přeháňkami, pak můžete navštívit ostrov Ko Samet, který je cca na půl cesty mezi Bangkokem a ostrovem Ko Chang a může být dobrým kompromisem s minimem srážek.

Severní Thajsko

V severním Thajsku denní teploty v březnu stoupají k 35°C. Nicméně mnohem větším problémem než horko je smog.  Každý rok v březnu totiž thajští farmáři spalují svá pole v přípravě na novou sezónu. Toto široce rozšířené spalování (děje se v podstatě po celé zemi, ale nejhůře na tom je právě sever a severovýchod) vytváří velmi nepříjemný smog, který nejenže kazí vaše fotografie, ale především dráždí oči a způsobuje respirační potíže.  Proto je lépe se tomuto regionu v březnu (i dubnu), pokud možno, raději vyhnout. Skutečnost, že je na severu v tu dobu minimum srážek, dělá smog a jeho následky ještě horšími.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Tak jako severní Thajsko, stejně i severovýchodní Thajsko v březnu trpí smogem způsobeným farmáři spalující svá pole. Není to tak špatné jako na severu země, ale je to v tuto dobu stále přítomný úkaz. Teploty pokračují v růstu a cca 35°C je denní normou. Jedinou výhodou, kterou Isán v březnu turistům nabízí je komfort vědomí, že v dubnu je tu ještě tepleji! 😉

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Na jihovýchodním pobřeží a přilehlých ostrovech březen nabízí stále krásné počasí s teplotami kolem 30°C a málo srážkami.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

V porovnání s východním pobřežím nabízí v březnu západní pobřeží jižního Thajska o něco vyšší teploty a o trošku více srážek než pobřeží a ostrovy ve východní části. Nicméně stále je tu počasí skvělé a počet turistů je v porovnání s měsíci leden a únor nižší. Teploty se pohybují kolem 35°C.

.

Březen v Thajsku
Březen v Thajsku

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department.

Odkazy: