Podnebí v Thajsku – Listopad – November

Listopad sebou přináší razantní úbytek srážek a stabilní teploty. Jedinou výjimkou je východní pobřeží jihu a obzvlášť ostrovy Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao, pro které je listopad skutečnou mokrou sezónou.

Bangkok a Střední Thajsko

S listopadem se v Bangkoku a středním Thajsku srážky sníží na minimum. „Pár kapek“ spadne během cca 5 dní z měsíce. Mezi denními teplotami a nočními teplotami může být rozdíl až 10°C. Průměrné denní teploty kolem 32°C.

Východní Thajsko

Také do východní části Thajska listopad přináší radikální úbytek srážek. S listopadem na Ko Changu a okolních ostrovech začíná sezóna a začíná sem proudit o něco více turistů. Průměrné teploty přes den kolem 32°C. Některé večery může teplota spadnout těsně nad 20°C.

Severní Thajsko

Listopad je v severním Thajsku velmi příjemný. Srážky jsou na svém minimu. Průměrné denní teploty kolem 30°C s chladnějšími večery, kdy může teplota snadno klesnout i pod 20°C. Může se vám hodit lehká bunda či mikina. Severo-thajská „divočina“ v tuto dobu rozhodně stojí za návštěvu. Pokud půjdete na trek a budete nocovat venku, pak si nezapomeňte přibalit spacák, v noci bude chladno.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Také Isán je v listopadu velmi příjemný. V podstatě neprší a déšť je výjimkou. Severovýchod v listopadu místo deště zalévá slunce, ale s příjemnými teplotami kolem 30°C. Večery jsou chladnější stejně jako na severu a teploty klesají mírně pod 20°C. Večery s teplotou kolem 17°C nejsou nic výjimečného. Listopad je jednoznačně výborný měsíc pro výlety po thajském severovýchodě.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Pokud v listopadu někde prší pak je to na východním pobřeží jižního Thajska a zvlášť na ostrovech Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao. V tuto dobu jsou tu dešťové srážky na svém maximu. 20 dní z listopadu pravděpodobně bude pršet i když celodenní deště jsou spíše výjimečné. Pravděpodobnější jsou celonoční srážky. Denní teploty kolem 30°C s nevelkým rozdílem nočních teplot, které většinou neklesají o více než 5°C.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Západní pobřeží je v listopadu lepší volba než pobřeží východní. Cca každý druhý den zřejmě bude pršet, ale srážky budou cca na polovině října. Krabi nemá v listopadu špatné počasí, ale očekávejte, že trošku zmoknete. Průměrné denní teploty kolem 30°C.

Listopad v Thajsku
Listopad v Thajsku

 

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department.

Odkazy: