Podnebí v Thajsku – Říjen – Október

Pokud pojedete do Thajska v říjnu, pak je nejlepší říjen strávit ve středním, severním či severovýchodním Thajsku. Na ostrovech totiž v říjnu víc zmoknete.  Počasí v severním Thajsku je velmi příjemné. Méně deště, příjemné teploty a málo turistů. Co víc si přát?

Bangkok a Střední Thajsko

V Bangkoku a středním Thajsku i v říjnu zhruba polovinu dní z měsíce prší, nicméně je to o třetinu méně než v září a srážek postupně ubývá. Stále můžete v Bangkoku potkat místní záplavy ulic, pokud během „mokré sezóny“ do řeky Chao Phraya nateklo více vody. Nicméně to není případ každého roku.

Východní Thajsko

S říjnem srážky klesnou opět na polovinu, i když stále bude nějakých 20 dní, kdy krátce a vydatně zaprší. Teploty tradičně kolem 30°C.

Severní Thajsko

Méně srážek a pokračující příjemné teploty, to je říjen v severním Thajsku. Zvlášť Mae Hong Son a Pai jsou v říjnu velmi příjemné a ještě s minimem turistů. Trošku mokro bude cca 10 dní z měsíce a teploty kolem 30°C.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Severovýchod je v říjnu již mnohem sušší, zvlášť jeho východní část. Cca každé 3 dny krátké přeháňky a teploty kolem 30°C.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Říjen sebou přináší vydatné srážky na většinu východu jižní části Thajska. Ostrov Ko Tao má stále celkem průměrné počasí zatímco na Ko Samui a Ko Phanganu je o poznání více srážek než předchozí měsíce. Na ostrovech je všeobecně o něco více srážek než na pevnině. Lepší počasí bude v severní části. Srážky zhruba 20 dní z měsíce a teploty kolem 30°C – to je jihovýchod Thajska v říjnu.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Také na pobřeží Andamanu v říjnu prostě prší. S naprostou většinou dní přijdou srážky i když jejich objem bude menší než v září.  Nicméně ani v tomto případě neočekávejme celodenní deště. Tak tomu v Thajsku zkrátka není.  Teploty kolem 30°C jako na zbytku území Thajska.

ŘÍíjen v Thajsku
Říjen v Thajsku

 

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department.

Odkazy: