Podnebí v Thajsku – Duben – April

Již jste chtěli někdy vyzkoušet usmažit vejce na silnici? Pak přijeďte do Thajska v dubnu! V dubnu zde zažijete buď vedro, nebo strašný vedro.  Průměrné teploty se blíží 40°C a horko je zkrátka úmorné. V půlce dubna se slaví Thajský Nový rok Songkran a ne nadarmo je součástí tohoto svátku také polévání vodou, což lze v takovém horku jen přivítat.

Bangkok a Střední Thajsko

Co se týče teplot, je duben nejméně příjemným měsícem z celého roku pro pobyt v Bangkoku či středním Thajsku. Průměrná denní teplota je přes 38°C. Určitě si dopřejte klimatizaci. Srážek je stále minimum.

Východní Thajsko

Počet dní, kdy ve východním Thajsku prší, se pomalu během dubna zvyšuje. Teploty však i díky tomu nejsou tak vysoké jako jinde v Thajsku. Pohybují se kolem 33°C.  Koh Chang je tedy v průběhu dubna velmi oblíbenou destinací.

Severní Thajsko

Teploty přes 35°C a nepříjemný smog v kombinaci s málo deštěm dělá v dubnu ze severní provincie a města Chiang Mai ne dvakrát příjemné místo k pobytu. I přesto je však Chiang Mai velmi oblíbené místo k oslavám Thajského Nového roku Songkran.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Pokud jste si mysleli, že v severním Thajsku je v dubnu výheň, pak by jste měli vyzkoušet Isán! 🙂 Úmorné horko s teplotami i přes 40°C je tu v dubnu normou a klimatizace je nezbytná, pokud se nechcete uvařit. Pokud se v této době vypravíte do Isánu, pak určitě vyzkoušejte oblast kolem řeky Mekong, kde jsou teploty o něco nižší.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Duben je opět dalším dobrým měsícem pro oblíbené ostrovy Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao. A to i přes to, že bude o něco více pršet v porovnání s předchozími měsíci. Stále je to však jen pár dní.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Duben na pobřeží Andamanu je více deštivý, skoro stejně s východním Thajskem. Očekávejte tedy déšť každé 3 – 4 dny. Teploty se pohybují kolem 33°C. Nicméně i tento měsíc je v této části Thajska poměrně příjemný.

.

Duben v Thajsku
Duben v Thajsku

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department

Odkazy: