Podnebí v Thajsku – Srpen – August

Srpen je posledním měsícem velmi bohatým na srážky a zároveň měsícem, kdy srážky na thajském území dosahují maxima a kulminují, aby následně postupně ubývaly.

Bangkok a Střední Thajsko

Bangkok a střední Thajsko nezaznamenává nějakou zásadnější změnu. Počet dní s deštěm se lehce zvýší z dlouhodobého průměru 17 dní v měsíci červenci na cca 20 dní v srpnu. V každém případě to není žádná tragédie. S teplotami téměř identickými jako v červenci, tj. kolem 33°C. Zvlášť v Bangkoku se mohou objevit místní záplavy, jelikož systém odvodnění Bangkoku je přetížen a nestíhá přívalové dešťové přeháňky odvádět z ulic.

Východní Thajsko

Počasí na Ko Changu a v provincii Trat je v srpnu z celého roku a z celého území asi nejhorší. Prší téměř denně a počet deštivých dní se zvýší na 28 dní v dlouhodobém průměru. V srpnu často proprší celou noc, přes den je deště o poznání méně. I srpnu je však propršený celý den spíše výjimkou. Déšť je teplý a spíš příjemný než naopak, jelikož je stále velmi teplo – denní teploty se stále pohybují kolem 30°C. V noci klesají zhruba na 25°C. Počty turistů jsou v tuto dobu na svém absolutním minimu.

Severní Thajsko

Také v severních provinciích dosahují srážky svého místního maxima, i když v porovnání s provincií Trat je to pouhých 20% srpnových srážek v Tratu. Očekávejte něco kolem 20 dní se srážkami, nicméně jde stále o spíše krátké, ale vydatné přeháňky. Města jako Chiang Mai mohou mít problémy s lokálními záplavami ulic ze stejného důvodu jako v Bangkoku. Také může docházet k sesuvům půdy a to obzvlášť v provinciích Phrae, Nan a Chiang Rai. Denní průměrné teploty na celkem příjemných cca 30°C.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Severovýchod je na tom podobně jako sever Thajska, tj. cca 17 dní s deštěm a o něco málo více srážek než v červenci. A také zde se jedná a roční místní špičku. Denní teploty kolem 32°C a noční kolem 25°C. Provincie na hranicích s Laosem mají o něco více srážek než zbytek Isánu.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Počasí na jihovýchodě Thajska přetrvává a je v této době opět nejlepší z celého Thajska. Průměrné teploty přes den stále kolem 32°C. Srážky zaznamenáte během cca 15 dní z měsíce. Jejich objem je však relativně nízký – v porovnání s ostrovem Ko Chang je to cca 10% objemu srážek.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Denní teploty zůstávají kolem 32°C a srážky jsou i zde na svém místním vrcholu. Nejsevernější provincie pobřeží Andamanu, Ranong zažívá nejdeštivější měsíc z roku a statisticky má z celého Thajska nejvíce srážek. Směrem na jih to již není tak špatné a srážky na ostrově Phuket či v provincii Krabi jsou o cca 75% nižší.

.

Srpen v Thajsku
Srpen v Thajsku

 

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department

Odkazy: