Podnebí v Thajsku – Únor – Február

V únoru doznívá sezónní špička, která začala v prosinci. Turisté ubývají, ale počasí je stále skvělé. Na místech severně od Bangkoku je o něco větší šance srážek, zatímco na jihu je stejná šance na ústupu. Teploty stále zůstávají mezi 25°C – 30°C.

Bangkok a Střední Thajsko

Bangkok a Střední Thajsko zaznamenává v tuto dobu menší nárůst teplot společně se stejně malým růstem šance na srážky, což v reálu znamená nějaký jeden až dva dny z měsíce s deštěm. Je to poslední z chladnějších měsíců až do listopadu.

Východní Thajsko

Teploty ve východním Thajsku jsou o něco málo nižší než v Bangkoku a středním Thajsku a oproti stejné oblasti tu je větší šance deště. Pravděpodobně na chvíli zaprší každé 4 a 5 dní. Únor je stále velmi oblíbený měsíc k návštěvě východních ostrovů Ko Chang, Ko Mak a Ko Kood.

Severní Thajsko

Únorem se počasí v severním Thajsku začíná přeměňovat z chladného na teplé období. Večery mohou být stále chladnější nicméně přes den již je kolem 30°C.  Šance na déšť zůstávají velmi malé. Únor je stále velmi dobrý měsíc k návštěvě severního Thajska, jelikož smog z pálení lesů ještě pořádně nezačal a počasí je příjemné.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Počasí severovýchodního Thajska je také v únoru v podstatě identické jako ve středním Thajsku, i když večery tu jsou chladnější. Denní teploty začínají stoupat. Pár dní tu bude i trošku pršet. Je to poslední měsíc, kdy horko bude snesitelné.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Na ostrovech Thajského zálivu a jihovýchodního pobřeží očekávejte opět stejné teploty jako v lednu, tj. kolem 25°C – 27°C. Srážek je méně než v lednu. Únor je velmi dobrá doba k návštěvě ostrovů Ko Samui, Ko Phangan, Ko Tao.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Stejně jako leden je z hlediska počasí i únor jeden z nejlepších měsíců k návštěvě destinací na pobřeží Andamanského moře. Očekávejte skvělé počasí, spoustu slunce a možná tak 1 či 2 dny, kdy bude pršet. Teploty se pohybují opět od cca 27°C do 30°C.

.

Únor v Thajsku
Únor v Thajsku

.

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department

Odkazy: