Podnebí v Thajsku – Červen – Jún

V červnu na většině území Thajska dochází ke snížení dešťových srážek (kromě ostrova Ko Chang) a průměrné denní teploty se pohybují v rozmezí 31 – 33°C. V tuto dobu je nejlepší počasí na ostrovech Ko Samui, Ko Phangan a Ko Tao z celého Thajska.

Bangkok a Střední Thajsko

Červen v Bangkoku a středním Thajsku je v podstatě stejný jako květen s úbytkem srážek na polovinu. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 33°C. Pravděpodobnost dešťových přeháněk je každý druhý až třetí den a jsou spíše vítané, neboť vodopády v Kanchanaburi získají opět na své síle a místa jako Ayutthaya se opět sytě zazelenají.

Východní Thajsko

Na ostrov Ko Chang a okolí červen přináší tříměsíční období nejbohatší na srážky. I když je to na déšť bezkonkurenčně nejbohatší místo a období v Thajsku z celého roku, tak i přesto se nedočkáte celodenních či dokonce několikadenních dešťů. To jsou jen pověry a nepodložené nesmysly. Pravděpodobně bude pršet téměř každý den, ale budou to většinou opět jen krátké vydatné přeháňky. Teploty se pohybují kolem 30°C. Výhodou tohoto období je spousta zrajícího ovoce a také nízké ceny a velmi málo turistů.

Severní Thajsko

Také v severním Thajsku spadne četnost a množství srážek na polovinu května. Určitě si na trekový výlet přibalte pláštěnku a také např. poncho se vám bude hodit. Pršet bude asi obden. Výhodou však jsou sílící řeky plné vody, kde můžete vyzkoušet například raft z Pai. Také džungle se bude zelenat a bude plná bujícího života.

Severovýchodní Thajsko – Isán

Isán bude mít počasí také velmi podobné severu. Tj. o polovinu méně srážek, déšť zhruba obden a teploty kolem 34°C. Obzvlášť doporučit lze v tuto dobu oblast řeky Mekong jako je Nong Khai, Sangkhom a That Phanom. Celkově to není špatný čas k návštěvě Isánu.

Jižní Thajsko – východní pobřeží

Východní pobřeží jihu zůstává i nadále místem s nejlepším počasím v tuto dobu v Thajsku. Teploty kolem 32°C, relativně málo deště – rozhodně nejméně z celého Thajska. Úplně nejméně v tuto dobu prší v Hua Hin a následují destinace provincie Surat Thani.

Jižní Thajsko – západní pobřeží

Mezi květnem a červnem není na pobřeží Andamanu v podstatě žádného rozdílu. Srážky zhruba na stejné úrovni, tj. obden krátce zaprší. Průměrné denní teploty kolem 31°C. Jsou tu větší vlny a lodě jezdí v mnohem menších intervalech (např. na Ko Lipe). Některé menší resorty na místech jako je Ko Lanta a Ko Lipe zcela zavírají nebo značně omezují provoz. Výhodou je možnost zajímavých cenových akcí v hotelech a resortech i některých atrakcích a málo turistů.

Červen v Thajsku
Červen v Thajsku

Počasí v dalších měsících

 1. Leden – január
 2. Únor – február
 3. Březen – marec
 4. Duben – apríl
 5. Květen – máj
 6. Červen – jún
 7. Červenec – júl
 8. Srpen – august
 9. Září – september
 10. Říjen – október
 11. Listopad – november
 12. Prosinec – december

Připraveno ve spolupráci s Thajským meteorologickým úřadem

Thai Meteorological Department

Odkazy: