wendi

wendi – průvodce Thajskem i Kambodžou

Zdraví vás Wendi – Václav Pavlát

Něco o mně…

.

1999

Většinu života v mojí rodné vlasti jsem měl takový zvláštní, těžko definovatelný pocit – že mi prostě něco chybí… Vše jsem pochopil až v září 1999, kdy jsem si koupil třicetidenní zájezd do Thajska. Jakmile jsem vystoupil z letadla pocítil jsem obrovské vedro a zvláštní vůni zdejšího vzduchu – takové se říká „vůně domova“. Thajská společnost a příroda na mne zapůsobila velmi silným pocitem vnitřního klidu. Poprvé v životě jsem zažil pocit – jsem doma.

.

Wendi

.

2004

Během dalších pěti let nebyl jediný den ve kterém bych nezavzpomínal na Thajsko. V roce 2004 jsem ukončil svoje podnikatelské aktivity v ČR a začal cestovat. Od té doby přibližně 9 měsíců v roce žiji v Thajsku nebo Kambodži. Život zde mi odhalil mnoho vlastních negativních charakterových vlastností, které se v Evropě považují za normální.

.

wendi
Thajský mnich – učitel meditace Loon

.

2005

V roce 2005 jsem se definitivně rozhodl změnit, a poprvé navštívil buddhistické meditační centrum ve Wat Suan Mokh. Zdejší dvoutýdenní pobyt a intenzivní meditace na mne měly neobyčejně pozitivní vliv. Od té doby se snažím o harmonický život mezi duchovní cestou a běžným životem v naší materialistické společnosti. Po desátém meditačním kurzu jsem si našel 2 učitele meditace – thajského a kambodžského mnicha.

.

wendi

.

2012

Občas také samostatně pobývám ve zdejších klášterech, kde se snažím postoupit na své duchovní cestě, vyčistit charakter, zklidnit mysl, a lépe pochopit sám sebe i svět který nás obklopuje. V roce 2012 jsem přijal první žáky, které vedu na duchovní cestě ať již čistě teoreticky či intenzivními meditacemi ve zdejších klášterech. Od ledna 2014 pracuji jako průvodce Thajskem a Kambodžou.

.

wendi

.

2014

V roce 2014 jsem začal psát články o Thajsku a Kambodži. Více než 150 článků plných informací a zajímavostí, je k dispozici zdarma na mém webu thajsko-kambodza.cz.

.

wendi
wendi

.

2016

Od roku 2016 spravuji tématicky největší FB skupinu Thajský a Kambodžský Ráj. FB skupina (čítající více jak 20.000 členů) nabízí především veškeré aktuální články publikované na internetu v češtině.

V létě 2016 jsem si zvolil jako trvalé bydliště Siem Reap a věnoval se hlavně průvodcovské činnosti v Kambodži. Zanedlouho jsem se v Kambodži začal starat o HIV pozitivní dívku Nicol a její matku.

2017

V Září 2017 jsem byl anonymně udán, že dívka údajně žije se mnou, v mém bytě. Ihned do mého bytu v Siem Reap přijelo 20 lidí v sedmi policejních autech. Zástupci místní policie, a neziskové organizace, našli pouze zamčený byt. Majitele domu policie donutila byt otevřít a provedla domovní prohlídku. V mém bytě nebyly zabaveny žádné důkazy svědčící o tom, že tam Nicol žije, protože tam nic takového nebylo. Policie tedy neshledala nic podezřelého, a nařídila majiteli domu, aby mne informoval, a po mém návratu domů zavolal na policii.

25.10.2017

Po návratu domů z Thajska 25.10.2017, jsem podal vysvětlení místní policii a předal jim kontakt na Nicol. Nicol byla následující den odvezena neziskovou organizací na neznámé místo, kde byla 3 dny držena bez souhlasu matky a bez životně důležitých léků, dokud nebyla „připravena“ spolupracovat.

27.10.2017

27.10.2017 jsem byl zatčen policií v Siem R|eap. Bylo mi sděleno, že Nicol mne udala na policii, že jsem jí údajně 25.10.2017, během našeho odpoledního setkání znásilnil.

29.10.2017

29.10.2017 byl ukončen výslech na policejní stanici a byl jsem převezen do vězení v Siem Reap. Celý případ vyšetřovala policie v Siem Reap, prokuratura a vyšetřující soud. Nicol i její matka během vyšetřování opakovaně potvrdily, že jsem se o Nicol staral jako o vlastní dceru a že jsem jí nikdy neublížil. Nicol i matka vysvětlili jakým způsobem je nezisková organizace a policie donutila podepsat udání, které si nikdy nemohli přečíst. Nicol mne každou středu navštěvovala ve vězení a nosila mi nějaké drobnosti z jejich zahrádky.

15.6.2018.

Z vězení (z vyšetřovací vazby), jsem byl propuštěn 15.6.2018. Vyšetřování dospělo k jednoznačnému závěru: Celá kauza o údajném znásilnění Nicol, byla uměle vytvořena neziskovou organizací, jež se v Kambodži zabývá ochranou dětí. Během půlročního vyšetřování nenašla policie žádné důkazy, žádné svědky, ani nic jiného co by nasvědčovalo tomu, že jsem se k tehdy čtrnáctileté Nicol, či jiné nezletilé osobě choval podezřele.

15.6.2018 jsem byl tedy propuštěn na svobodu. Ihned jsem začal napravovat příkoří které postihlo Nicol a její matku. Vše vypadalo, že se vrátím k původnímu životu. V září 2018 dostala Nicol a její matka strach, že na ně bude opět vytvořen nátlak ze strany neziskové organizace a policie a uvědomili mne o nadcházejícím nebezpečí.

10.9.2018

JEDEN, sedm a půl měsíční pobyt ve vězení, mi jako životní zkušenost bohatě postačuje, a tak jsem 10.9.2018 svůj pobyt v JV Asii ukončil a vrátil se domů do České republiky. Podrobnější informace, články, videa, rozhovory a další odkazy najdete v článku Wendi – rozhovory po propuštění.

Můžete mne kontaktovat buď mailem přes kontaktní formulář, nebo na telefonním čísle 

+420 604 252 018

Poslední aktualizace 17.11.2018

.

Komunikace:

  • Česky
  • Slovensky
  • Anglicky -velmi dobrá
  • Německy – dobrá
  • Thajsky – základní
  • Khmérsky – minimální

Kontaktní formulář:

Odkazy:

wendi – autor článku a průvodce Thajskem i Kambodžou

Líbí se Vám tento článek? Pomozte nám realizovat další!

Objednáním ubytování nezaplatíte nic navíc a přesto přispějete na provoz webu.

Autor wendi

Webu THK - Thajsko - Kambodža věnuji téměř všechen svůj volný čas. Věřím, že se pro Vás stane zajímavým zdrojem informací nejen o THK, ale že dokáže pomoci i těm, kteří kráčí po Duchovní cestě. Pokud se vám moje práce líbí, můžete provoz webu podpořit přispěním jakékoliv finanční částky na bankovní účet THK č. 78-8767920247/0100. Finanční podpora je velmi důležitá nejen pro provoz webu, ale hlavně pro získávání nových informací. Děkuji w.

Doporučujeme

Rado, ředitel jež skončil v hrobě bez jména

Většina Evropanů přijede do Thajska jen na dovolenou, některým se později stane domovem, a některým …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *